Rezultate te kerkimit per termin: +Robert +Gejts

Total: 301
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.618Z

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, jep dorëheqjen

30-06-2011 / Gazeta 55 Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gejts dha sot dorëheqjen nga posti i tij. Politikani 67- vjeçar, Gejts, është nga partia Republikane kundërshtare e Obamës, por gëzonte respektin e kundërshtarëve dhe ishte i vetmi nga m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.319Z

Sekretari i Mbrojtjes Robert Gejts viziton Irakun

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gejts bëri sot një vizitë të pa njoftuar më parë në Irak.Sekretari Gejts dhe komandati i forcave amerikane në Irak, gjenerali Ray Odiermo, u takuan me kryeministrin e Irakut Nuri al-Maliki në Bagdat. Në takim do të diskutohej për ndryshimin e rolit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.624Z

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts viziton Kosovën

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts arriti sot në Kosovë – zyrtari më i lartë amerikan që viziton Kosovën që kur ajo shpalli pavarësinë nga Serbia më 17 shkurt.Zoti Gejts, i cili gjatë vizitës njëditëshe bisedoi me zyrtarët më të lartë të Kosovës, tha se qëllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.431Z

Robert Gejts: Masa mbrojtëse ndaj një rakete koreanoveriore

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts tha se Shtetet e Bashkuara kanë marrë masa për të mbrojtur territorin e tyre pas njoftimeve se Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë një raketë balistike drejt Havait.            Robert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.529Z

Robert Gejts mbërrin në Afganistan

Sekretari i Mbrojtjes, Robert Gejts, ka mbërritur në një vizitë të paparalajmëruar në kryeqytetin afgan, Kabul. Vizita e tij u bë në kohën e acarimit të raporteve pasi helikopterët e NATO-s gabimisht vranë nëntë fëmij&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.770Z

Media thotë se Robert Gejts do të mbetet shefi i Pentagonit

Zyrtarët amerikanë thonë se Sekretari i Mbrojtes Robert Gejts ka rënë dakord të vazhdojë të qëndrojë në postin e tij edhe pas fillimit nga puna të administratës së re amerikane, pas betimit të zotit Obama më 20 nëntor. Disa zyrtarë që janë në dijeni të diskutimeve i thanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.162Z

Robert Gejts dhe përvoja e tij në ekipin e Barak Obamës

Presidenti i zgjedhur Barak Obama riemëroi Sekretarin e  Mbrojtjes Robert Gates për të shërbyer në administratën e re që fillon detyrën në janar, një lëvizje për të cilën analistët thonë se sjell përvojë, qëndrueshmëri dhe një larmi politike në kabinetin e tij. Robert Gejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama