Rezultate te kerkimit per termin: +Rolling

Total: 626
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.769Z

FOTOT/ Rolling Stones ndezin Havanën

Grupi i famshëm britanik Rolling Stones ka ndezur Havanën në një koncert historik. Plot 500 mijë vetë ishin mbledhur për të dëgjuar hitet e grupit legjendar. Mirëmbrëma njerëzit e mi kubanezë, përshëndeti lideri i grupit Mick Jagger. Fotot e mëposhtme tregojnë entuziazmin me të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.666Z

Rolling nisët për në rrugë

Nga Express më 22 mars 2011 në ora 10:05 Pas suksesit të festivalit në Prishtinë, Rolling Film Festival niset për në rrugë. Të gjithë ata që nuk kanë patur mundësi që të marrin pjesë në festivalin në Prishtinë do të kenë shans që të përjetojnë filmat, kulturën dhe muzik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.179Z

50 vjet Rolling Stones

Është një histori e treguar nëpërmjet fotografive. Në këtë 50-vjetor të legjendarëve "Rolling Stones" është zgjedhur një formë e veçantë për të treguar historinë e tyre, janë zgjedhur imazhet më të spikatura të një gjysmë shekulli jete në skenë dhe jo vetëm.Fotografitë j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.609Z

50 vjet The Rolling Stones

Pesëdhjetë vjet më parë një grup i ri anglez mbajti koncertin e parë si “The Rolling Stones”, në një performancë në klubin London's Marquee për një publik prej 100 njerëzish. Ishte data 12 korrik i vitit 1962-ës. Askus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.320Z

Rolling Stones mbush 50 vjeç

Rolling Stones kanë festuar 50 vjetorin e koncertit të tyre të parë, realizuar në Londër 1962.“Ne nuk kemi 50 vjet karrierë, por 274 vite jetë”. Kështu Mick Jagger bën shaka me kolegët dhe miqtë e ftuar në një festë private në pararojë të shfaqjes së Crossfire Hurricane,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.602Z

Rolling Stones rikthehet me dy këngë

Në muajin nëntor grupi Rolling Stones rikthehet në skenën muzikore me dy këngë të reja. Në fakt, bëhet fjalë për një kompilacion të hiteve të grupit, me emrin “GRRR!”, pjesë e së cilës do të jenë edhe dy këngë krejtësisht të reja.Sipas portalin NME, anëtarët e Roll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.975Z

Dokumentari për Rolling Stones në HBO

Dokumentari për karrierën 50-vjeçare të Rolling Stones është paralajmëruar në fillim të vitit nga regjisori, Bret Morgan. Filmi është një prezantim i xhirimeve të papara të Jagger dhe Richards, nga vitet e 60’a dhe 70’a. Televizioni HBO ndërkohë ka njoftuar se filmi do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama