Rezultate te kerkimit per termin: +Rregulloren

Total: 7451
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.219Z

Balla: Berisha theu Rregulloren

Në vizitën e presidentit të KE-së Barroso, ish-kryeministri Sali Berisha thyen Rregulloren e Kuvendit. Denoncimi vjen nga deputeti socialist Taulant Balla, i cili akuzoi dje Berishën për thyerje të vendimit të Byrosë së Kuvendit, e cila e dënoi atë duke e përjashtuar 10 ditë nga punime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.581Z

Miratohen ndryshimet në rregulloren e Kuvendit

Maxhoranca miraton pa praninë e opozitës ndryshimet në rregulloren e Kuvendit. Deputetët e maxhorancës kanë votuar me 73 vota pro ndryshimet në rregulloren e Kuvendit të cilat parashikojnë votimin e hapur për dekretet e presidentit Topi për Gjykatën Kushtetuese dhe Gjykatën e Lartë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.085Z

Loja me maska per rregulloren

TIRANE- Dy partite e medha politike PD e PS kane rene dakord te fillojne punen per ndryshimet ne rregulloren e re te parlamentit. Pike referimi do te jete rregullorja e parlamentit europian. Konsensusi me i ri eshte i mirepritur por nuk mendoj se ka vend per shampanje. Dy palet kane kerkesa te kunde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.061Z

Këshilli Prokurorial vendos ta ndryshoj rregulloren

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 103- të tij, ku ndër pikat kryesore të rendit të ditës kanë qenë diskutimi lidhur me draft rregulloren për zgjidhen e anëtarëve të KPK-së, Zgjedhja e u.d të detyrës së prokurorit të Prokurorisë Speciale dhe emërimi i kandidat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.584Z

Thyen rregulloren, nuk shpallet kandidat

Fakulteti i Infermierisë në Universitetin e Tiranës ende nuk e ka zgjedhur dekanin. Kjo pasi dekani aktual, Petrit Bare, ka thyer rregulloren e vendosur nga Ministria e Arsimit duke kandiduar përsëri për të njëjtin post. Madje dikasteri i Arsimit e ka vënë re kandidimin e tij vetëm ditën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.006Z

KQZ miraton rregulloren

10/03/2005  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi brenda afatit ligjor rregulloren e re të funksionimit të institucionit. Rregullorja e re reflekton të gjitha ndryshimet e bëra në Kodin Zgjedhor dhe parashikon procedurat e aktivitetit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Miratimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

Ndryshimet, Ruci: PD po shkel rregulloren

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruci i ka dërguar një letër kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli, ku ka shprehur indinjatën e tij për tentativat e mazhorancës për të ndryshuar rregulloren e Kuvendit. Në letër, Ruci i ka cilësuar si joligjore veprimet e mazhoran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama