Rezultate te kerkimit per termin: +Rregullores

Total: 9399
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.736Z

Subashi: Riformatim Rregullores së Kuvendit

Deputeti i Partisë Socialiste Armando Subashi hedh idenë për riformatimin e Rregullores së Kuvendit. Shqetësimi i ngritur nga ligjvënësi socialist duket se ka lidhje me funksionimet e komisioneve parlamentare, të cilat konsiderohen si shumë të fryra për shkak të numrit të lartë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.290Z

Sot votimi i Rregullores

Kuvendi do të shqyrtojë sot ndryshimet e Rregullores, në të cilën do të vendoset ndryshimi i procedurave për mënyrën e shqyrtimit të kandidaturave, që do të votohen për anëtarë të institucioneve kushtetuese. Byroja juridike do të realizojë ndërkohë, sot hartimin ligjor të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.958Z

Kuvend, gati ndryshimi i rregullores

Këshilli i rregullores dhe imuniteteve ka përfunduar punën me ndryshimin e rregullores së Kuvendit. Sipas variantit të ri të këtij dokumenti që do të miratohet të enjten, dekretet e presidentit do të votohen në mënyrë të hapur dhe për shqyrtimin e tyre komisioni i ligjeve do të ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.937Z

Ruci, anëtar i Këshillit të Rregullores

Kuvendi i Shqipërisë ka emëruar pasditen e sotme kryetarin e grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruci, si anëtar të Këshillit të Rregullores. Lajmin e ka bërë të ditur vetë institucioni i Parlamentit, i cili në një komunikatë për shtyp sqaron se Ruci do të zëvendësojë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.891Z

Këshilli i Imuniteteve miraton ndryshimin e rregullores

Tiranë- Këshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imuniteteve vendosi sot për ndryshimin e rregullores së Kuvendit. Mbledhja u zhvillua pa praninë e medias dhe në fund të saj, anëtari i Këshillit, deputeti Neritan Ceka bëri të ditur përfundimin e diskutimit për të gjitha propozimet e par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.398Z

Topalli emëron Ruçin në Këshillin e Rregullores

Opozita proteston për përbërjen e Këshillit. Tërhiqet Topalli TIRANË - Protesta e opozitës për mënyrën e formatimit të Këshillit të Rregullores ka dhënë efektet e veta. Menjëherë pas denoncimit publik nga përfaqësuesit e opozitës për mos respektimin e rregullores për sa i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.442Z

Ndryshimi i Rregullores, Këshilli pa rezultat

04/06/2010 Deputetët e PD-së e PS-së debate për procedurat e shqyrtimit Mazhoranca kërkon votim të hapur për dekretet e Topit Pas tri orësh debate Këshilli i Rregullores as në mbledhjen e djeshme nuk ka hyrë në diskutimin e amendamenteve të propozuara nga deputetët e mazhorancës pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama