Rezultate te kerkimit per termin: +Rrezikohet

Total: 4884
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.170Z

TemA TV/ Brexit, FMN: Ekonomia shqiptare nuk rrezikohet

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka garantuar se ekonomia shqiptare nuk ka rrezik nga efektet e Brexit. Po kështu Guverantori i Bankës së Shqipërisë, tha se bankat e nivelit të dytë kanë një ekspozim të papërfillshëm nga Brexit, dhe se shkëmbimet tregtare me Britaninë janë në nivele t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.799Z

Kahn Euro nuk rrezikohet

Nuk kemi dale ende nga kriza por Euro nuk rrezikohet. Me kete deklarate kreu i FMN analizon gjendjen ekonomike te Unionit 27 anetaresh. Por sipas Domenik Shtraus Kahn Europa ka ende nevoje qe te aplikoje politika ekonomike te koordinuara. Nderkaq per euron kreu i FMN mendon se monedhes nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Kriza, progresistt: Rrezikohet integrimi

Grupi progresist në Parlamentin Evropian ka bërë një deklaratë pas miratimit të rezolutës për integrimin e Shqipërisë. Ata theksojnë se kapërcimi i mosmarrëveshjeve politike është vendimtar për progresin e vendit në BE. Eurodeputeti Libor Roucek ka deklaruar se “t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.078Z

Shtrëngohen masat për Transportin Publik, ja çfarë rrezikohet

Shtrëngohen masat për kompanitë e transportit publik. Duke filluar nga ky muaj ato do të vlerësohen me pikë dhe në rast të mos zbatimit të standardeve pasi kanë marrë licencën do tju hiqet e drejta e ushtrimit të aktivitetit. Kjo bëhet e ditur për Report Tv nga drejtoresha e Agjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.170Z

Kahn: Euro nuk rrezikohet

Nuk kemi dalë ende nga kriza, por Euro nuk rrezikohet. Më këtë deklaratë, kreu i FMN analizon gjendjen ekonomike të Unionit 27 anëtarësh.   Por sipas Domenik Shtraus Kahn, Europa ka ende nevojë që të aplikojë politika ekonomike t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.489Z

Perla greke, Santorini, rrezikohet nga shpërthimi vullkanik

Një sasi gjigande me magma po zien poshtë ishullit vullkanik të Santorini-t në Greqi. Në këtë përfundim ka arritur një studim. Flluska e magmës është aq e madhe sa ka bërë që ishulli të ngrihet me 14 centimetra nga janari 2011 deri në prill të këtij viti. Kjo ka pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.417Z

Devoll, rrezikohet diga

Shkarjet e dheut kane demtuar digen e rezervuarit te Koshnices ne zonen e Devollit. Rreshkitjet masive kane cuar ne carjen e diges dhe sipas specialisteve te Bordit te Kullimit dhe Shtabit te Emergjencave rrezikohet qe ujerat e rezervuarit te shkaktojne permbytje ne toka dhe ne disa bane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama