Rezultate te kerkimit per termin: +Rripin

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.020Z

Izraeli sulmon nga ajri Rripin e Gazës

Palestinë, 1 gusht, NOA - Aeroplanët izraelitë kanë sulmuar tunelet nëntokësore në Rripin e Gazës, pas sulmit me raketa në territorin izraelit. Raketat kanë shkaktuar dëme materiale, por jo viktima në njerëz. Burimet mjekësore palestineze flasin për një të plagosur. Tunel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.706Z

Ndihma humanitare në Rripin e Gazës

Gaza -Të tjera ndihma humanitare kanë mbërritur sot në Rripin e Gazës, pas pesë ditësh ofensive ajrore izraelite kundër Hamasit, bëri të ditur një zëdhënës ushtarak izraelit."Një autokolonë me 106 kamionë që transportonin ndihmë humanitare të dhënë nga vende të ndryshme, nga o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.740Z

Izraeli sulmon Rripin e Gazes

Forcat ajrore izraelite lëshuan sot sulme mbi Rripin e Gazës, si kundërpërgjigje për goditjen me dy raketa të Izraelit të Jugut. Sipas BBC, janë nëntë viktimat e këtij sulmi, midis të cilëve katër civilë. Më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.600Z

Izraeli sulmon Rripin e Gazës,vriten dy palestinezë

Dy persona janë vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë një sulmi izraelit në Rripin e Gazës. Një makinë është goditur nga predhat në qytetin Rafah të territorit që kontrollohet nga Hamasi. Ushtria izraelite ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.454Z

Izraeli liron bllokadën në Rripin e Gazës

Gaza - Izraeli ka lejuar sërish futjen e ndihmave për popullsinë në nevojë në Rripin e Gazës. Çdo ditë lejohen të futen vetëm 120 kamionë me ushqime dhe medikamente mjekësore, bëri të ditur koordinatori i ndihmave të Kombeve të Bashkuara, John Holmes. Për herë të parë që nga me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.528Z

Sulme ne Rripin e Gazes

Militantët në Rripin e Gazës lëshuan 11 raketa në Izrael, mes një përshkallëzimi të luftimeve që ka tronditur nga themelet armepushimin dypalesh. Nuk ka raporte per te plagosur, por vete episodi tregon qarte se situata sa vjen e rendohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.827Z

Izraeli, bombardon Rripin e Gazës

Avionët izraelitë kanë bombarduar tunelet e armëve në Rripin e Gazës, në kufi me Egjiptin. Deri tani nuk ka raprotime për viktima. Sipas zyrtarëve të ushtrisë izraelit, aksioni erdhi si kundërpërgjigje e sulmeve të fundit nga Rripi i Gazës, një prej të cilave ra pranë një ambulanc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama