Rezultate te kerkimit per termin: +Rrugs

Total: 463
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Gjegjan, banorët në protestë për sigurinë në rrugë

Banort e fshatit Gjegjan n Fush-Arrz protestuan sot pr kushtet e kqija t rrugs nacionale. Ata krkuan asfaltimin dhe mirmbatjen e rrugs, e cila ndodhet n gjendje shum t keqe dhe pa mure mbrojtse ans saj. Ndrkoh q msohet se policia nuk lejoi bllokimin e rrugs prej tyre. Pak kohe me pare gjate nje aks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Mungesa e mbikalimeve, burim aksidentesh në aksin Plepa-Rrogozhinë

Durrs Rruga e re Plepa-Rrogozhin sht kthyer n nj vend burim aksidentesh, q vijn si pasoj e mungess s nnkalimeve apo mbikalimeve n kt segment rrugor. Banort e zons apo edhe pushuesit q duhet t kalojn nga njra an e rrugs n tjetrn kan sajuar shkall druri pr t’u ngjitur nga rruga dytsore pr n aut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Strategjia e PS, bllokimi i rrugëve nacionale

Protesta e socialistve pr hapjen e kutive zhvendoset nga Tirana n disa zona t vendit, nga jugu n veri, por grevat e uris po zvendsohen me nj strategji t re, at t bllokimit t akseve kryesore nacionale. Pas tentativs pr bllokimin e rrugs n Shkodr nga t rinjt socialist lokal, socialistt uzurpuan sot me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.459Z

Berisha takim me misionin e Bankës Europiane

Kryeministri Sali Berisha ka pritur n nj takim Misionin e Banks Europiane t Investimeve t kryesuar nga Dario Skannpieko. Gjat takimit Skanapieko shprehu gatishmrin dhe angazhimin e Banks Europiane pr bashkpunim t mtejshm pr financim t projekteve t ardhshme, si ai i rrugs Tiran – Elbasan, by-p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Pas bllokimit të rrugëve, socialistët konfrontohen me policinë Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','m

Strategjia e re e Partis Socialiste pr t bllokuar rrugt dhe paralizuar qarkullimin n t gjith vendin ka degjeneruar n konfrontime me policin. Tensioni m i madh u vu re gjat paradites n rrugn Kor-Pogradec, ku protesta e udhhequr nga deputett socialist Pandeli Majko e Alfred Dalipi, ka ndeshur n qendri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Berisha: Drejt Kosovës, edhe linjë hekurudhore

Pas ndrtimit t rrugs Durrs - Kuks, Kryeministri Sali Berisha hedh iden e nj projekti t ri pr lidhjen e dy kombeve shqiptare. Kt radh bhet fjal pr ndrtimin e linjs hekurudhore. Me kt projekt e njohu dje Kryeministri Sali Berisha ministrin e Jashtm kosovar, Sknder Hyseni, i cili po z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

UNESCO, kritika për rrugën e Butrintit

Misioni Specialistt e kan quajtur shqetsuese dmtimin e zons s mbrojtur dhe menaxhimin e parkut Dy specialist t trashgimis, Sinisha Sheshun, nga zyra e UNESCO-s n Venecia dhe Giora Solar nga ICOMOS kan prfunduar vizitn n Butrint, nj inspektim jasht radhe i nxitur nga shqetsimet e disa specialistve p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama