Rezultate te kerkimit per termin: +Rudina +Hajdari

Total: 200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.100Z

Sekretari i PD-së: Rudina Hajdari nuk përfaqëson Partinë Demokratike

Sekretari i përgjithshëm i PD-së ishte i ftuar në emisionin Kjo Javë në News 24, ku foli për situatën politike në vend, që nga protestat e deri të vendimi i deputetes Rudina Hajdari për të mos dorëzuar mandatin. Bardhi theksoi se e bija e Azem Hajdarit nuk përfaqëson këtë parti, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.966Z

Mesazhi i deputetes, Rudina Hajdari në krah të ambasadori të BE-së

Në ditën e 8 Marsit, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari është shfaqur në Shkodër përkrah ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, ku mori pjesë në disa takime në Vaun e Dejës në kuadër të Ditës së Gruas. Për mediat ajo zgjodhi të flasë vetëm si qytetare dhe jo deputete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.971Z

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.874Z

Rudina Hajdari: Basha është ende në provë

Deputetja demokrate Rudina Hajdari, ka bërë dallimin mes Berishës dhe Bashës si drejtues të kësaj force. E ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, ajo ka thënë se Berisha ka pasur rolin e tij në PD dhe është provuar për këtë rol, ndërsa Basha është akoma në provë. Z. Berisha ka pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.979Z

Shpërthen Rudina Hajdari: Ska të ardhme në PD, nuk shkohet në fitore me

Dy ditë pasi u betua para të atit, liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari, duke thënë se është gati të dorëzojë mandatin dhe tu bashkohet studentëve për luftën e tyre kundër tarifave dhe Reformës në Arsim, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka lëshuar bombën e radhës. Me an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.835Z

Protesta para Kuvendit, Rudina Hajdari: Distancohuni nga dhuna

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka reaguar ndaj protestës së agravuar të banorëve të Unazës së Re, që u zhvillua ditën e djeshme përpara Kuvendit. Nëpërmjet një postimi në  Facebook, Hajdari shkruan se gjuha e ndjenjave nuk duhet të jetë para gjuhës së arsyes. Ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.301Z

Rudina Hajdari nuk i ka kaluar emocionet, të tjera gafa gjatë fjalimit

Deputetja e re e PD Rudina Hajdari, vajza e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari, duket se ka ende emocione sa herë që ngjitet të marrë fjalën në foltoren e Kuvendit. Edhe këtë të enjte, deputetja e re e PD-së nuk i ka fshehur emocionet, teksa fjalimit të saj nuk i kamë munguar ndërprerj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama