Rezultate te kerkimit per termin: +Rudina +Hajdarit

Total: 86
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.974Z

Sdogji mandatin, Veliaj i heq kapelen Rudina Hajdarit: Leksion qytetarie!

Rudina Hajdari, e bija e heroit të demokracisë, Azem Hajdari konfirmoi dje në një intervistë për Zërin e Amerikës vendimin e saj për të mos ju bindur vendimit të Partisë Demokratike për djegien e mandatit të deputetes. Rudina do të jetë në Parlament si përfaqësuese e opozitës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.219Z

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.971Z

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.100Z

Sekretari i PD-së: Rudina Hajdari nuk përfaqëson Partinë Demokratike

Sekretari i përgjithshëm i PD-së ishte i ftuar në emisionin Kjo Javë në News 24, ku foli për situatën politike në vend, që nga protestat e deri të vendimi i deputetes Rudina Hajdari për të mos dorëzuar mandatin. Bardhi theksoi se e bija e Azem Hajdarit nuk përfaqëson këtë parti, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.979Z

Plas në PD? Patozi: Demokratë zgjidhni Rudina Hajdarin ose Lulzim Bashën

Prej dy ditësh, emri i Rudina Hajdarit, vajzës së liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari është kthyer në kryefjalë të mediave, pas një deklarate të deputetes së PD, ku shprehej e gatshme për të lënë mandatin dhe ti bashkohej studentëve në protestën para Ministrisë së Arsim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.708Z

Rama uron vajzën e Azem Hajdarit: Kënaqësi që karrigia e babait tënd nuk është më bosh

Kryeministri Edi Rama i ka uruar mirëseardhjen në Parlament, vajzës së Azem Hajdarit, Rudinës. Rudina ka zënë vendin e babait të saj në Parlament. “Kënaqësi që sot në sallën e Kuvendit, karrigia e Azem Hajdarit nuk është më bosh! I uroj të bijës të jetë një zë i denjë i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.187Z

Vajza e Azem Hajdarit: Sdo i thoja jo propozimit për deputete e PD në Tropojë

Vajza e Azem Hajdarit deklaron se nuk do ti thoshte jo një propozimi për të qenë deputete e PD në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: “Tropoja është vendlindja ime dhe nëse më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama