Rezultate te kerkimit per termin: +Rusinovci

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.472Z

Pranvera e hershme

Pranvera e hershme apo temperaturat e larta në kohën menjëherë pas dimrit, përveç që do të ndikojnë në prodhimin e produkteve bujqësore sa më kualitative, mund të ndikojnë edhe negativisht. Ekspertët bujqësorë rekomandojnë kujdes nga bujqit dhe ndërmarrjen e disa masave. Posaç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.333Z

Vazhdon greva e punëtorëve të Pallatit të Drejtësisë

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Judikaturës së Kosovës Asllan Rusinovci ka shpalosur kërkesat e punëtorëve në Pallatin e Drejtësisë. Rusinovci ka thënë se greva do të vazhdojë deri në momentin kur të rregu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.839Z

Revolucioni i Adem Rusinovcit

Motivi kryesor i te jetuarit sipas psikoanalistit te famshem boteror Sigmund Frojd eshte shume i thjeshte dhe ne anen e kundert mjaft problematik Seksualiteti. Tere njerezimi vertitet rreth kesaj teorie te famshme dhe tejet intime por intimiteti rrenohet ne punimet e artistit Adem Rusinovcit i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.399Z

AAK kritikon Qeverinë për “mungesë të politikave të mirëfillta” për bujqësinë

Prishtinë, 26 gusht - Zyrtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë adresuar kritika ndaj Qeverisë së Kosovës për mungesë të politikave të mirëfillta për sektorin e bujqësisë, duke thënë se Kosova shpenzon mbi 600 milionë euro për import të ushqimit, që realisht paraqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.003Z

Zyrtare: AAK dhe VV bashkëqeverisin me Prishtinën

Lëvizja Vetëvendosje, e cila aktualisht udhëheq me Prishtinën, pritet që nga sot të hyj në koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës në nivel lokal. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline Imer Rusinovci asamblist i A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.807Z

Punëtorët ndërpresin grevën

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Judikaturës së Kosovës, Asllan Rusinovci ka thënë se punëtorët e kanë ndërprerë grevën. Ai ka treguar për Indeksonline se ky vendim është marrë të premten. “T&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.839Z

Rrenohet imagjinata

Reformator i skulptures postmoderne dhe konceptuale kombetare. Ne Galerine e Arteve te Kosoves u hap ekspozita multimediale e skulptorit dhe dekanit te Fakultetit te Arteve ne Prishtine Adem Rusinovci. Artet e lira konkretisht poezia piktura dhe muzika gjithmone u zhvil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama