Rezultate te kerkimit per termin: +SHBA

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.565Z

Shqipëria drejton Kartën SHBA- Adriatike dhe Kartën SHBA-Baltike

Në kuadrin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, kryesoi takimin e përbashkët të Ministrave të Punëve të Jashtme të vendeve të Kartës SHBA-Adriatike dhe Kartës SHBA-Baltike. Ky takim u mbajt nën drejtimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.682Z

SHBA kushtëzon palestinezët

Nga Express më 27 gusht 2011 në ora 14:30 SHBA do të ndërpresë të gjitha ndihmat financiare për Autoritetet Palestineze, nëse këta të fundit do të kenë në plan të kërkojnë njohjen si shteti i pavarur nga OKB-ja në shtator. Konsulli i SHBA-së në Jerusalem, Daniel Rubinstein, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.213Z

Derën turinjve SHBA!

Nga Mero Baze Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dështuar të bindin kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, të rikthejë normalitetin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve 4 javë para votimeve të 23 qershorit. Drejtori i Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore dhe Qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.809Z

SHBA shkarkon Bradleyn

Nga Express më 29 korrik 2011 në ora 15:02 Bob Bradley është shkarkuar nga posti i selektorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas katër vite e gjysmë në detyrë. 53 vjeçari mori e udhëhoqi SHBA-në fazën eliminatore të Kampionatit botëror 2010. Bradley spekulohej me postin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.075Z

Ngrica rekord në SHBA

Moti Një pjesë e Shteteve të Bashkuara po përballen me temperatura të ulëta të papara në shumë kohë, pasi një rrymë Arktiku shkaktoi më shumë ngrica. Stuhia dimërore mbuloi me dëborë disa zona të Kanadasë, ndërsa zbriti në Verilindje të SHBA-së me deri 60 centimetra dëborë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.457Z

Superstuhia godet SHBA-te

Superstuhia godet SHBA-te E shtune 09 Shkurt 2013 1242 Superstuhia godet SHBA-tePjesa verilindore e SHBA-ve dhe Kanadaja jane perfshire nga nje stuhi e fuqishme debore e cila deri me tani ka shkaktuar te pakten kater te vdekur ne dy vendet Ne SHBA ka qene Nju Jorku ai qe eshte prekur fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.512Z

SHBA, 10 përgjigje për emigrantët

 zirina llambroDhjetë përgjigje për pyetjet më të shpeshta të emigrantëve në SHBA. Ministria e Punës në vendin tonë u vjen në ndihmë shqiptarëve që jetojnë atje. Specialisti i çështjeve të emigracionit në këtë dikaster, Durim Hatibi, sqaron gjithçka që duhet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama