Rezultate te kerkimit per termin: +Sabri

Total: 3147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.321Z

Kujtohet Sabri Godo

Gazeta ShqipTakimi  Njëvjetori i ndarjes nga jeta i shkrimtarit, politikanit dhe intelektualit të shquar, Sabri Godo, është kujtuar dje në mbrëmje në një ceremoni të mbajtur me këtë rast në Teatrin Kombëtar. Familjarë, miq, kolegë, përfaqësues të Partisë Republikane ku Godo ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.263Z

Ndërron jetë Sabri Godo

Share Politikani Sabri Godo ka ndërruar jetë mesditën e sotme, në moshën 82-vjeçare. Godo vuante prej disa muajsh nga një sëmundje në mushkëri, e cila i ka shkaktuar vdekjen. Vetëm një ditë më parë, familjarët e tij thanë se gjendja e Godos është përmirës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.355Z

Pse po hesht Sabri Hamiti?

NÄ—nkryetari i LDK-sÄ— dhe deputeti i kÄ—saj partie politike Sabri Hamiti ka zgjedhur heshtjen dhe jo deklarimet pÄ—r zhvillimet politike nÄ— vend pas zgjedhjeve tÄ— 8 Qershorit. Hamiti megjithÄ—se Ä—shtÄ— njeriu i dytÄ— nÄ— LDK, ai nuk ka preferuar tÄ— flasÄ—

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.161Z

Arrestohet në Zvicër këngëtari Sabri Fejzullahu

Sot paradite është vënë nën pranga në aeroportin e Cyrihut në Zvicër, këngëtari Sabri Fejzullahu. Policia mori masa për këngëtarin kur kuptoi që viza e tij turistike nuk kishte për qëllim vizitën në Zvicër, por për punë, që sipas ligjit të shtetit zviceran është e paligjs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.279Z

Zhvillohen homazhet në nder të Sabri Godos

Në hollin e sallës së parlamentit po zhvillohen homazhe për nder të politikanit dhe shkrimtarit Sabri Godo i cili ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare pas një sëmundje të rëndë në mushkri. I pari që ka zhvilluar homazhet është kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i cili la ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.425Z

Opsioni Sabri

Lidhja Demokratike, sipas të gjitha gjasave, do të garojë me Sabri Hamitin në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Aty, ai gëzon përkrahje. Ndryshe qëndron puna me Veton Surroin. Nënkryetari Haki Rugova shprehet se ish-Kryetari i Partisë ORA s’ka asnjë shans të jetë kandidat i LDK

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.438Z

Sabri Hamiti,imazhi i albanizmës

Agron Gjekmarkaj Të hënën, më 10 maj, Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi me urdhrin e lartë, “Gjergj Kastrioti- Skënderbeu”, Sabri Hamitin me motivimin e spikatur “për kontributin e pazëvendësueshëm në mendimin modern shqiptar, në studimet albanologjike, si d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama