Rezultate te kerkimit per termin: +Sabrija

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.824Z

Jetonte në kasolle tek Ura e Dajlanit, bashkia merr në mbrojtje 10 vjeçaren

>E mitura shfrytëzohej nga babai i alkoolizuar për të lypur bashkë me motrat e saj Një familje me katër persona, që jeton poshtë mbikalimit tek Ura e Dajlanit është marrë në mbrojtje nga Bashkia e Durrësit. Familja Ymeri, që jeton në një barakë jashtë çdo kushti minimal, ka sensib

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.462Z

“Gërshërët” i këpusin kokën fabrikës së birrës false

FIER – Pas disa javësh hetimi është bërë e mundur të zbulohet fabrika që prodhonte birrë me etiketa false, si dhe të shpallet në kërkim pronari i objektit me vlerë 500 mijë euro. Burimet zyrtare të policisë së Fierit bëjnë të ditur se gjatë operacionit të koduar “Gërshërë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.232Z

Dënimi në kampet naziste dhe përjashtimi nga partia pas një letre protestuese

Autori i Lajmit: red.Ka lindur në Tiranë më 1930. Gjatë luftës, si pjesëmarrës në lëvizjen Nacional-Çlirimtare, arrestohet, torturohet dhe internohet në kampin nazist të Prishtinës. Bëhet anëtar i PKSH-së më 1947 dhe gjatë viteve 1950-53 punon si gazetar. Mbasi i drejton një letë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.802Z

Patrioti që i preu kokën diplomatit për këngën shqipe

11/03/2011  Historia e patriotit Sefer Efendi Kazazi, si u dënua me burgim të përjetshëm DURRES- Pak para se të shkosh tek godina disakatëshe e gjykatës dhe Prokurorisë së Durrësit gjendet një rrugicë që shtrihet në të majtë të rrugës dhe rrugica vijon të gjarpërojë dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.481Z

Fshesaret e ardhshme?

• Edmond TupjaDikur, në rininë time, më zgjonin herët në mëngjes fshesaret     e rrugëve. Ishin femra. Punonin natën. Thuajse të tëra rome ose arixhofka, siç thuhej atëherë, në kohë e qepës komuniste. I mbaj mend si tani: fshinin fytyrëmbështjella me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.963Z

Aktualitet lajme shkurt

Protesta   HEC-i në Mirditë, banorët dhunojnë punëtorët dhe përplasen me policinë   Banorët e fshatit Qafë Mollë në Mirditë kanë dalë sërish në protestë, duke bllokuar punimet që po kryen nga firma turke për ndërtimin e një hidrocentrali në këtë zonë. Ata kanë nx

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.012Z

Një foto emblematike: Klithma e Kosovës

Luan Rama Kjo fotografi e fotografit francez Georges Merillon, që nga dita kur mori çmimin e fotografisë më të mirë të «World Photo Presse» më 1991, ajo u bë e njohur në të gjithë botën si dhe objekt i shumë analizave estetike, edhe pse vetë fotografia nuk kishte asnjë simbol apo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama