Rezultate te kerkimit per termin: +Sakharov

Total: 62
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.066Z

mimi Sakharov 2013

Malala Yousafzai, Edëard Snoëden dhe tre të burgosur politikë nga Bjellorusia, janë me prane fitimit te Çmimin Sakharov 2013. Aktivistja e arsimit në Pakistan dhe e nominuara e Çmimit Nobel për Paqe, Malala Yousafzai, është favoritja kryesor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.621Z

Malala Yousafzai fiton cmimin Sakharov

Aktivistja e arsimit në Pakistan, Malala Yousafzai, ka fituar Çmimin Sakharov të dhene nga Parlamenti Evropian për vitin 2013. 16-vjeçarja, aktiviste ne luften  per mbrojtjen e te drejtave te grave, is nhpetoi vdekjes pasi u qellua ne koke nga talebanet  tetori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.879Z

Ccedilmimi Sakharov per Malala Yousafzai

Adoleshentja pakistaneze, Malala Yousafzai, e cila i mbijetoi mrekullisht një sulmi të talebanëve u nderua të mërkurën me çmimin "Sakharov" për të drejtat e njeriut, akorduar nga Bashkimi Europian gjatë një ceremonie në Strasbur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.871Z

mimi Sakharov per Malala Yousafzai

Adoleshentja pakistaneze, Malala Yousafzai, e cila i mbijetoi mrekullisht një sulmi të talebanëve u nderua të mërkuën me çmimin "Sakharov" për të drejtat e njeriut, akorduar nga Bashkimi Europian gjatë një ceremonie në Strasburg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.923Z

Çmimi Sakharov u akordohet dy iranianëve

Nasrin Sotoudeh dhe Jafar Panahi nga Irani janë fituesit e këtij viti të çmimit Sakharov për lirinë e mendimit. Çmimi i cili ndahet nga Parlamenti Europian i jepet për herë të parë dy iranianëve.   Avokatja Nasrin Sotoudeh p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.189Z

Disidenti kubanez merr cmimin Sakharov

Parlamenti Evropian i ka dhene cmimin Sakharov per te drejtat e njeriut disidentit kubanez Guillermo Farinas. Ne korrik 48 vjecari Farinas i dha fund nje greve urie pasi qeveria e vendit te tij vendosi lirimin e 52 te burgosurve politike. Gjate fushates se tij per te drejtat e njeriut F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.075Z

“Sakharov”, shpallen emrat e të nominuarve për çmimin

Parlamenti Evropian publikoi sot listën e ngushtë të finalistëve të këtij viti për Çmimin prestigjioz “Sakharov” për Lirinë e Mendimit. Në mesin e finalistëve janë aktivisti bjellorus, Ales Byalyatski, avokatja e burgosu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama