Rezultate te kerkimit per termin: +Saktsimi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Miratohen në komision ndryshimet për ligjin e SHISH

Komisioni i ligjeve ka miratuar ndryshimet n ligjin pr “Shrbimin Informativ t Shtetit”, duke prfshir n nj variant prfundimtar, propozimet e bra nga Kshilli i Ministrave dhe SHISH-i. Ka qen vet kreu i ktij dikasteri, Bahri Shaqiri i cili tha se kto amendime, bhen me synim pr t’iu pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Mësuesit, rregulla të reja për marrjen në punë dhe transferimet

Nënshkruhet kontrata e re kolektive e punës për arsimtarët Ministria e Arsimit dhe sindikatat e arsimit nnshkruan dje kontratn e re kolektive t puns t msuesve. N kt kontrat parashikohen rregulla t rrepta kundr abuzimeve me marrjen n pun dhe transferimet e msuesve. Kshtu, msues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Komisioni i ligjeve, Propozimet për zgjidhjen

Ndrsa Kuvendi pritet t diskutoj srish n komisionin e ligjeve dhe m pas n seanc plenare propozimet e PS, pr ndryshimin e ligjit pr komisionet hetimore parlamentare, PD ofron zgjidhjen e saj pr t'i dhn fund diskutimeve pr parregullsit e pretenduara n zgjedhjet e 28 qershorit dhe daljen me nj variant t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama