Rezultate te kerkimit per termin: +Sam +Shepard

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.302Z

Mallkimi i fukarenjve, premierë në skenën e Teatrit Kombëtar

Një burrë i alkoolizuar, një grua me nerva të sosura, një adoleshente rebele dhe një djalë idealist. Të gjithë në kërkim të kuptimit të jetës. Të gjithë në luftë për të mbetur gjallë. Drama "Mallkimi i fukarenjve", e dramaturgut bashkëkohor amerikan Sam Shepard, do të shfaqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.320Z

Mungesa e komunikimit, drama e një familjeje

“Mallkimi i fukarenjve”, drama nga Sam Shepard së shpejti në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Kastriot Çipit Rikthehet Yllka Mujo, Artan Imami, Vasjan Lami Pas “Zbutjes së kryeneçes” nën regjinë e Elma Dorezit, apo “Tri motrave” nën regjinë e H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.719Z

Kinema The Vow nje histori dashurie

Teksa Leo dhe Peixh jane makinen e tyre duke degjuar kengen e Meat Loaf I would do anything for love nje borepastruese godet makinen e tyre duke shkaktuar nje aksident te rende. Peixh perfundon ne spital. Pasi del nga koma kupton se ka humbur kujtesen. Bashke me kujtesen ka humbur nje dashuri pese v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.760Z

Washington e Reynolds, në Tiranë me Safe House

Thuajse në të njëjtën kohë me kinematë amerikane, vjen edhe në Tiranë filmi, që ka për protagonistë yje hollivudianë në kulm të karrierës. Denzel Washington jemi mësuar ta identifikojmë me heroin, me një polic që lufton për të drejtën apo me një baba të dhembshur. Ai shndërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.465Z

Të zbulosh Mallkimin e fukarenjve në Teatrin Kombëtar

"Asnjeri nuk është ashtu si duket", thotë Sam Shepard te "Mallkimi i fukarenjve", duke na ftuar të shohim përtej fasadës. Të shtunën mbrëma, në skenën e Teatrit Kombëtar do të ngjitet komedia e zezë "Mallkimi i fukarenjve", e konsideruar si pjesa e parë e serisë mbi tragjeditë fami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.038Z

Mallkimi i fukarenjve ose tragjedia e familjes postmoderne

Teatri Kombëtar sjell premierën e re për këtë sezon. "Mallkimi i fukarenjve" është drama e një familjeje amerikane , të cilët luftojnë për mbijetesë. Me regji të Kastriot Çipit, në skenë do të ngjiten aktorë si Yllka Mujo e Artan Imami. Një baba i dehur, një nënë e rraskapit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.101Z

Gjermanët blejnë të drejtat e 'Luftës...'

Shtëpia botuese gjermane, S. Fischer Verlage, blen të drejtat e dramës "Lufta në kohën e dashurisë", të dramaturgut kosovar Jeton Neziraj. Autori sapo ka nënshkruar një kontratë me S. Fischer Verlage, e cila në këtë mënyrë i merr të gjitha të drejtat për vënien në skenë, në r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama