Rezultate te kerkimit per termin: +Samitin

Total: 9042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.491Z

Berisha ne samitin e PPE

Berisha ne samitin e PPE E enjte 14 Mars 2013 1553 p styletext-align justify Berisha ne samitin e PPEKryeministri Sali Berisha ndodhet ne Bruksel per te marre pjese ne samitin e partive Popullore Europiane Ne kete takim do te diskutohet per nje qendrim te perbashket te PPE per ceshtje te nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.510Z

Topi ne samitin e Kazakistanit

Presidenti i Republikes Bamir Topi ndodhet ne Astana te Kazakistanit per te marre pjese ne samitin e shefave te shteteve dhe te qeverive te OSBE-se. Ne kuader te kesaj vizite ai ka pasur nje takim me presidentin turk Abdullah Gyl me te cilin sic njofton zyra e shtypit e Presidences ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.341Z

Timoshenko Ukraina shtyn samitin

Ukraina ka shtyrë samitin e liderëve të Europes Qendrore dhe Lindore i planifikuar për 11 dhe 12 maj në Jaltë. Vendimi vjen pasi disa prej liderëve europianë deklaruan se do ta bojkojnë atë.  Zëdhënësi i Ministrisë së Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.276Z

Serbia bojkoton samitin e Dubrovnikut

Serbia ka vendosur të bojkotojë samitin e radhës të vendeve të Ballkanit, që këtë herë do të zhvillohet në Kroaci. Serbia ka vendosur të bojkotojë samitin e radhës të vendeve të Ballkanit, që këtë herë do të zhvillohet në Kroaci. Shkak, ashtu si dhe herët e kalua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.079Z

Bushati ne Samitin e Varshaves

var fbShare url httpvizionplusalbushati-ne-samitin-e-varshavessize smallbrbrVendet e Vishegradit shprehin mbeshtetje te plote per procesin e integrimit te Shqiperise dhe shteteve te tjera te Ballkanit Perendimor Ne Samitin e zhvilluar kete te marte ne Varshave ministri i Jashtem Ditmir Bushati mori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.302Z

NATO hap samitin ne Cikago

Lideret e NATO-s jane mbledhur ne Cikago ne samitin qe do te dominohet nga terheqja nga Afganistani. Me shume se 50 lidere jane duke marre pjese. Ne mesin e tyre jane kreret shteterore dhe te qeverive te 28 vendeve anetare te NATO-s, si dhe presidenti afgan Hamid Karzai e homologu i tij pakistanez,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.127Z

Thaçi, në Samitin e Kroacisë

Hashim Thaci Kroaci, 8 korrik, NOA – Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po qëendron në Dubrovnik, ku do të marr pjesë në Samitin e Kroacisë. Gjatë qëndrimit në Dubrovnik, kryeministri Hashim Thaçi pritet të zhvillojë takime me kryetarin e Kroacisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama