Rezultate te kerkimit per termin: +Sana

Total: 603
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.315Z

Jemen mijera vete manifestojne ne Sana

Në Jemen mijëra persona kanë zbritur në shesh në kryeqytetin Sana për të mbështetur mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale më 21 shkurt. Zgjedhjet tani kanë vetëm një kandidat, zëvendës presidentin Abd Rabbo Mansour Hadi, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.234Z

Jemen, luftime të reja në Sana

Ka raporte për luftime të reja në kryeqytetin e Jemenit, Sana, ndërkohë që janë rritur shqetësimet për intensifikimin e dhunës në këtë vend, ndërsa presidenti Ali Abdullah Saleh, po përpiqet të shtypë kryengritjen,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.009Z

Besnik Sana jep dorheqjen dhe shfaqet në zyrat e PS

10/03/2005  Ikje e dyshimtë e shefit të Krimeve të Durrësit DURRËS - Mbeten të paqarta motivet që e kanë shtyrë shefin e zyrës së luftës kundër krimit në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Durrës, Besnik Sana, të jepte dorëheqjen. Megjithëse dorëheqja mësohet se është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.129Z

Jemen serish viktima ne Sana

Të pakten dy civile humbën jetën gjatë protestave në kryeqytetin Sana te Jemenit, një ditë pasi 26 persona u vrane dhe 300 te tjere u plagosen gjatë nje mitingu.  Sipas agjensise se l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.176Z

Protestuesit sulmojnë një bazë ushtarake në Sana

Protestuesit e mbështetur nga ushtarët, të cilët kanë kaluar në anën e opozitës, sulmuan bazën e elitës së Gardianëve Republikanë në Sana-kryeqytetin e Jemenit. Sipas raporteve të mediave, mijëra protestuesë dhe op

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.475Z

Luftëtarët tribalë marshojnë në Sana

Rreth 100 luftëtarë të armatosur, besnikë të liderit fisnor të Jemenit, janë përleshur me forcat e sigurisë në rrethinat veriore të kryeqytetit Sana. Liderët tribalë thonë se qindra luftëtarë të tjerë po marsho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.475Z

Luftetaret tribale marshojne ne Sana

Rreth 100 luftëtarë të armatosur, besnikë të liderit fisnor të Jemenit, janë përleshur me forcat e sigurisë në rrethinat veriore të kryeqytetit Sana. Liderët tribalë thonë se qindra luftëtarë të tjer&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama