Rezultate te kerkimit per termin: +Se +Yong +Kim

Total: 202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.968Z

Jim Yong Kim rizgjedhet president i Bankës Botërore

Bordi i Bankës Botërore ka njoftuar më 27 shtator se në mënyrë unanime ka emëruar Jim Yong Kim, si president, duke fituar kështu mandatin e dytë në krye të këtij institucioni. Kim, ishte kandidati i vetëm për këtë pozicion. Jam i nderuar që do të shërbejë edhe një mandat në kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.912Z

Jim Yong Kim presidenti i ri i Bankes Boterore

Bordi i drejtoreve te Bankes Boterore emeroi nje tjeter amerikan Jim Yong Kim si president te agjencise per zhvillimin global.  Dr. Kim eshte mjek antropolog dhe aktualisht president i kolegjit te njohur Dartmouth. Me pare ai ka drejtuar perpjekjet e OKB-se per te luftuar Siden ka krijuar nje org

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.184Z

BB, Jim Yong Kim: Lidershipi juaj impresionues jo vetëm për Shqipërinë por edhe për rajonin

Kryeministri Rama zhvilloi sot një vizitë në zyrat qendrore të Bankës Botërore, ku u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Bankës Botërore Jim Yong Kim. Presidenti Kim u shpreh me tone shumë optimiste për ecurinë e reformave në Shqipëri dhe rrugën e bashkëpunimit në raj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.803Z

Përmbyset qeveria në Korenë e Veriut. Choe Yong, kryeministri i ri

Koreja e Veriut përmbys qeverinë në një seancë të dytë parlamentare, të paprececdent në historionë e dinastisë së vetme komuniste në botë. Diktatori Kim Jong-il mori pjesë në seancën e dytë parlamenmtare bëri të ditur agjencia e lajmeve, KCNA pasi mungonte në të mëparshmen mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.155Z

Obama nominon Kim për kreun e Bankës Botërore

Jim Yong Kim Barak Obama ka kandiduar Jim Yong Kim si kreun e Bankës Botërore duke befasuar të gjithë. Kim, me kombësi amerikane që ka lindur në kryeqytetin e Koresë së Jugut, është fizikat dhe figurë e spikatur e shëndetit botëror. Prej vitit 2009 është president i kolegjit Dartmout

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.263Z

Jim Yong Kim: SHBA vetëm disa ditë larg krizës së madhe

SHBA-Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim ka deklaruar se SHBA është vetëm ditë larg një momenti shumë të rrezikshëm kjo për shkak se huamarrja e qeverisë ka shkaktuar krizë. Ai u bëri thirrje politikëbërësve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.887Z

Raporti, Kim Jong Un ka ekzekutuar qindra persona

Një raport i publikuar së fundmi tregon se lideri koreano-verior ka urdhëruar ekzekutimin e 340 njerëzve qëkur mori pushtetin në vitin 2011. Raporti, i hartuar nga Instituti për Strategjinë e Sigurisë Kombëtare, një organizatë ekspertësh jug-koreanë, thotë se Kim përdor ekzekutimet p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama