Rezultate te kerkimit per termin: +Sejdiu

Total: 6865
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.676Z

Presidenti Sejdiu:

Pas mbledhjes se Keshillit te Sigurimit, presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu ka deklaruar se jane shterur te gjitha rruget per arritjen e nje marreveshjeje te negociuar dhe kjo eshte koha per marrjen e nje vendimi per Kosoven. Mbledhja e Keshillit te Sigurimit eshte konsideruar nga Sejdiu si historik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.768Z

Sejdiu jep doreheqjen

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu dha doreheqjen nga posti i Presidentit. Doreheqjen ai e beri publike ne nje konference per media ku iu drejtua te gjithe opinionit kosovar. Doreheqja e tij ka ardhur si shkak i vendimit te Gjykates Kushtetuese e cila kishte vleresuar se Sejdiu ka bere shkelje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.702Z

Sejdiu President nga populli

E shtune 28 Prill 2012 1933 Ish-presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu Ish-presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu rreshtohet ne krah te zerave publike e politike qe mendojne se kesaj republike i nevojitet nje president i dale nga vota popullore. Ne nje interviste per Vizion Plus zoti Sejdiu shprehet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.994Z

Sejdiu takon Feith

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu ka takuar shefin e Zyres Civile Nderkombetare Piter Feith, me te cilin ka biseduar per daten e mbajtjes se zgjedhjeve, si dhe per zgjedhjen e gjyqtareve nderkombetare dhe funksionimin e Gjykates Kushtetuese. Sipas zedhenesit te Presidences, presidenti Sejdiu do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Sejdiu: Rugova president historik

Prishtinë-Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova, në përvjetorin e tretë të ndarjes nga jeta. “Ne erdhëm sot në përkujtim si gjithmonë për presidentin historik të Kosovës dr.Ibrahim R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.655Z

Sejdiu Kushtetuesja eshte ngutur

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu i kthyer para pak castesh ne Prishtine nga Nju Jorku e ka cilesuar si te ngutur vendimin e Gjykates Kushtetuese qe e akuzon per shkelje te dokumentit themeltar. Duke folur nga aeroporti i kryeqytetit kosovar Sejdiu ka deklaruar se lajmin e ka marre v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.614Z

Sejdiu: Më shumë njohje Kosovës

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka shprehur keqardhjen e tij për arrestimin tre agjentëve të Shërbimit Informativ gjerman (BND), vitin e kaluar në Prishtinë. "Na vjen keq për këtë incident të pafat dhe dëshirojmë të vazhdojmë të kemi marrëdhënie të mira me Gjermaninë&quo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama