Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarit +Scheffer

Total: 154
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.305Z

Topi, Urdherin e Arte sekretarit Scheffer

34 dite pas anetaresimit te plote te Shqiperise ne NATO, Jap De Hoop Scheffer ka vizituar per here te fundit Tiranen si sekretar i Pergjithshem i Aleances se Atlantikut te Veriut. I mirepritur me nderimet me te larta nga Tirana zyrtare, zoti Scheffer mori nga Presidenti i Republikes, ne s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.325Z

Berisha garanton zgjedhje të lira përpara sekretarit të NATO Scheffer

Kryeministri Berisha ka garantuar përkushtimin e plotë dhe total të qeverisë për një proces zgjedhor të lirë dhe të ndershëm, në interes të qytetarëve shqiptarë. Kjo deklaratë e kryeministrit ka ardhur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me sekretarin e përgjithshëm të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.512Z

Anëtarësimi në NATO, Scheffer uron Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Scheffer uroi përmes një bisede telefonike, Kryeministrin Berisha për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO. Kryeministri i shprehu Sekretarit të NATO-s mirënjohje për mbështetjen. TIRANE- Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.821Z

Scheffer, neser vizite zyrtare ne Shkup

Sekretari i pergjithshem i NATO-s, Jap de Hoop Scheffer do te zhvilloje neser nje vizite zyrtare ne Maqedoni. Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, te cilat saktesojne se kjo eshte vizita e fundit e Scheffer ne Shkup, ne cilesine e sekretarit te pergjithshem te Aleances. Sipas burim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.346Z

NATO, Scheffer, ftesa për Shqipërinë dhe Kroacinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer së shpejti do të dërgojë ftesat për Shqipërinë dhe Kroacinë për tu bashkuar me NATO-n. Sipas zyrës së shtypit të sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Scheffer është njoftuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit se të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.543Z

NATO, Scheffer i le stafeten Rasmussen

Jap de Hoop Scheffer u largua sot nga detyra e sekretarit te pergjithshem te NATO-s pas 5 vjet e gjysme ne krye te Aleances, duke ia lene detyren ish-kryeministrit danez Anders Fogh Rasmussen. Scheffer nuk beri asnje deklarate ne Bruksel, por here te tjera ai e ka vene theksin tek Afgani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.383Z

Scheffer fton Shqiperine ne NATO

Sekretari i Pergjithshem i NATO-s,  Jaap de Hoop Scheffer fton Qeverine e Republikes se Shqiperise te aderoje ne Traktatin e Atlantikut te Veriut. (UPDATE) Zoti Scheffer e komunikon ftesen nepermjet nje letre derguar ministrit te puneve te jashtme te republikes se shqiperise Lulzim B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama