Rezultate te kerkimit per termin: +Sektori

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.180Z

Shahini: Sektori i ndërtimit, sërish në vështirësi

Sektori i ndërtimit në vendin tonë vazhdon që të jetë në vështirësi prej disa kohësh. Këte e vërtetojnë edhe të dhënat e INSTAT, sipas se cilës, në tremujorin e katërt të 2010-tës, ky sektor pëso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.072Z

Stavileci: Prioritet, sektori i teknologjisë informative

Ministi i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, gjatë vizitës që i ka bërë Innovation Centre Kosovo (ICK) dhe Shoqatës për teknologji të informacionit dhe komunikimit të Kosovës (STIKK), ka theksuar se sektori i teknologjisë informative do të trajtohet me prioritet. Ministri Stavileci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.228Z

Sektori i Garave: Kush nuk luan, penalizohet

Ndërkohë që shtatë klube të Superligës bënë të ditura se nuk do t'i hedhin skuadrat në fushë të shtunën, Sektori i Garave pranë FSHF-së, u tregua i ashpër në deklarimet e tij. "Ekipi që nuk do të luajë do të penalizohet", citohet një zëdhënës i këtij sektori për "ORA SPORT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.592Z

Sektori i peshkimit, ministri Panaritipremton subvencione e lehtësira

Të tjera rreth shkrimit VD Kryemadhi: Bashkëpunoni me ministrinë TIRANE- Sektori i peshkimit dhe industria përpunuese që lidhet me këto produkte, do të kenë subvencionime të posaçme dhe stimulim ekonomik në vitet në vijim me qëllim zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.589Z

Sektori i ndertimit, nis cikli i renies

Pas nje rritje te konsiderueshme ne dy vitet e fundit, sektori i ndertimit po gjendet serish ne veshtiresi. Problemet me lejet e ndertimit, me ndikim nga ana e ofertes dhe cmimi i larte i ndikuar nga nencmimi i lekut, kane sjelle renie te shitjeve ne sektorin ne fjale. Sipas nje analize te Bankes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.247Z

Sektori i Garave rikthen futbollin këtë fundjavë

Ndryshimi i planeve të ekipeve kombëtare për javën në vijim, ka bërë që Sektori i Garave të rishkruajë kalendarin e aktiviteteve. Si rrjedhojë, gjatë fundjavës do të luhen ndeshjet e kategorive të ndryshme, të cilat nuk u zhvilluan për shkak të tragjedisë në Gërdec dhe vendimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.888Z

Sektori i turizmit i druhet krizës

Shoqata Shqiptare e Turizmit (ATA) ka shprehur shqetësimin e saj rreth pasojave negative që mund t‘i shkaktojë kriza ekonomike e vitit 2009. Që nga krijimi i kësaj shoqate, më 29 prill 2008, roli i operatorëve turistikë në zhvillimin e vendit ka luajtur një peshë të madhe, ndërsa nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama