Rezultate te kerkimit per termin: +Sektorit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.929Z

Haxhinasto: Monitorim sektorit minerar

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Ekonomisë, Edmond Haxhinasto zhvilloi të premten një takim me subjekte minerare ku u diskutuan problematikat që shoqërojnë punën në këtë sektor me impakt të ndjeshëm në prodhimin e brendshëm minerar, bilancin tregtar, punësimin dhe zhvillimin e z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.783Z

Abuzimi, nën hetim krerët e sektorit të naftës

Burime zyrtare nga Prokuroria e Beratit, dje bënë me dije se ka nisur hetimi në gjendje të lirë ndaj shefit të sektorit të prodhimit të naftës, dhe përgjegjësit të sektorit të naftës."U dhanë paga punonjësve fiktivë". . KUÇOVË - Ndërmarrja e Prodhimit të Naftës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.890Z

Bedri Dani emërohet shef i sektorit të rendit

Ndryshimet Bashkë me dy lëvizjet e dy ditëve më parë, edhe një tjetër oficer karriere në polici është transferuar në një tjetër detyrë. Sipas të dhënave nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, drejtues Bedri Dani, deri dje shef i sektorit të emergjencave, koordinimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.234Z

Kosove proteste e sektorit privat

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës protestoi të mërkurën para selisë së Komunës në Prishtinë, me kërkesat për barazimin e pagave dhe kthimin e tyre në menaxhim të Komunës. Gjysma e këtyre punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.010Z

Punëtorët e sektorit privat në gjendje të mjerueshme

Punëtorët në sektorin privat në Kosovë janë në gjendje të rëndë dhe kjo gjendje nga disa krahasohet me kohën e skllavërisë, ngase janë disa gjëra me të cilat punëtorët sot ballafaqohen si në kohën e skllavërisë. Një pjesë e madhe e punëtorëve në sektorin privat nuk realiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.631Z

Memorandum për përkrahje të sektorit energjetik

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me kompaninë "AECOM" si pjesë e projektit të financuar nga USAID të quajtur REPOWER, që është duke e implementuar projektin energjetik në përkrahje të sektorit të energjisë në Kosovë. Ky memorandum me t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.873Z

Spanjë, protestë e sektorit publik

Sektori publik në Spanjë do të zhvillojë nje protestë kundër reduktimit prej 5 % të pagës që do të hyjë në fuqi këtë muaj. Shkurtimet janë pjesë e paketës së masave të qeverisë që ka si qëllim të ulë deficitin në buxhet, i shtuar nga dy vitet e recesionit. Mbi 2.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama