Rezultate te kerkimit per termin: +Sekuestrohet

Total: 1877
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.493Z

Sekuestrohet 8 kg heroinë në portin e Durrësit

Gazeta Shqip Droga që mendohet se kishte destinacion Italinë, transportohej nga tri femra 8 kg lëndë narkotike e llojit heroinë u gjet dhe sekuestrua natën e djeshme në portin e Durrësit, ndërsa ishte fshehur në serbatorin e një automjeti me të cilën udhëtonin 3 femra. Sipas informacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.426Z

Itali, sekuestrohet sasi rekord kokaine, në pranga shqiptarët

Mbi 93 kg kokainë u kap në Brennero të Italisë nga Guardia di Finanza, ku u arrestuan edhe dy shqiptarë. Droga ishte fshehur brenda automjetit dhe kishte si destinacion tregun Italian. Vlera tregtare e substancës narkotike është e barabartë me shumën e 18 milionë eurove. Dy shqiptarët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.439Z

Vorë,operacioni Kuçi, sekuestrohet drogë; në pranga poseduesi

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë, bënë të mundur finalizimin e operacionit “Kuçi”, ku arrestuan në flagrancë një shtetas, sekuestruan 20 kg kanabis dhe asgjësuan  42 bimë lëndë narkotike. Në pranga ka rënë  Egli Duka, 22 vjeç, banues në Tiranë. Arres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.019Z

Karaburun sekuestrohet gomonia

Sekuestrohet nje fomone ne Gjirin e Shen Janit ne Karaburun. Sipas informacionit te marre nga policia kufitare gjate nates eshte identifikuar nje mjet ne afersi te Gjirit te Vlores. Forcat kufitare jane vene ne ndjekje te gomones duke i bere thirrje drejtuyesve te saj per te ndaluar.Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.504Z

Himarë, sekuestrohet toka me vlerë 33 milionë euro

Prokuroria e Vlorës ka vendosur sekuestrimin e rreth 33 hektarëve tokë në zonën e Himarës. Sekuestrimi i pronës në fjalë erdhi pas disa muajsh hetimesh për shtetasin Lefter Gjergji, 57-vjeç, banues në Himarë. Policia lokale sqaron se prona kap vlerën e 33 milionë eurove, dhe blerja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.215Z

Sekuestrohet gomonia dhe dy armë, ikin trafikantët

Një gomone dhe dy armë automatike, që dyshohet se i përkasin trafikantëve të lëndëve narkotike, u bllokuan nga policia kufitare e Vlorës gjatë një aksioni që synonte kontrollin e vijës bregdetare për lëndë narkotike. Gomonia e braktisur u gjet në zonën e Hoxharës, ndërsa dysho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.222Z

Vlorë, sekuestrohet gomonia e braktisur

Policia kufitare e Vlorës ka bërë të mundur kapjen e një gomoneje që vinte nga Italia, por pa mundur të kapë dot trafikantët të cilët kanë qenë të pajisur me dy armë automatike, të sekuestruara tashmë nga uniformat blu. Sipas policisë së qytetit bregdetar, armët i përkasin trafi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama