Rezultate te kerkimit per termin: +Selanik

Total: 2944
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.676Z

Selanik, ekzekutohet emigranti shqiptar

Nga Aleksander Marku Një shtetas shqiptar ka humbur jetën sot në orët e para të mëngjesit pasi është ekzekutuar nga persona të panjohur gjatë një vjedhjeje me armë në një pikë karburanti në Selanik. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Stavrupoli. SELANIK- Një shtetas shqiptar ka humb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.243Z

Grekët sulmojnë konsullatën turke ne Selanik

Selanik - Një grup të rinjsh grekë kanë hedhur një bombë molotov ë ndërtesën e konsullatës turke në Selanik. Policia greke ka deklaruar se lënda plasëse u hodh nga një grup të rinjsh në konsullatën turke në Selanik, por nuk pati viktima. Gjatë manifestimit, ku merrnin pjesë rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.449Z

Fermeret greke bllokojne rrugen Selanik-Shqiperi

Mijera fermere greke bllokuan disa akse kryesore rrugore qe lidhin zonat veriore me Athinen, ne shenje proteste ndaj krizes qe po kalon sektori i tyre. Fermeret bllokuan rruget hyrese qe lidhin zona te Selanikut dhe disa qyteteve te tjera veriore me Athinen me traktore, si mjet proteste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.373Z

28-29 Nëntori, shqiptaret festojne ne Selanik

Nga korrepondenti yne ne Greqi, Aleksander MarkuFestat Kombetare shqiptare jane festuar me nje ceremoni mbreslenese ne Selanik. Te ftuarit kane qene te shumte, por nuk kane munguar dhe shtetas greke SELANIK-Festa e Dites se Flamurit dhe Dita e Clirimit të Shqipërisë janë festuar edhe nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.553Z

Nuk duhet Selanik, duhet Thessaloniki

A do të jetë takimi mes homologëve Panariti- Avramopulos në Athinë një ogur i mirë për ti dhënë  fund problemit që emigrantët shqiptarë në Greqi kanë me certifikatat? Shoqata e emigrantëve shqiptarë Nënë Tereza në Greqi ka dërguar ankesa në ministrinë  e Punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.076Z

Bushati në Selanik, takon shoqatat e shqiptarëve

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, zhvillon një takim me Kryetarin e Bashkisë së Selanikut, Janis Boutaris. Nëpërmjet një postimi në Facebook, ministri Bushati thekson se u zhvillua një bashkëbisedim miqësor me Kryetarin e Bashkisë së Selanikut Janis Boutaris, i cili ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Selanik, masaker mes shqiptareve

Masaker mes shqiptareve ne Selanik. Kater emigrante kane ekzekutuar me thika nje bashkombasin e tyre, roje ne nje disko ne Lamias. 23 vjecari humbi menjehere jeten. Policia eshte vene ne ndjekje te autoreve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama