Rezultate te kerkimit per termin: +Semani

Total: 167
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.123Z

Semani i Detit të Vdekur

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Ai quhet Petraq Trifka. Është i zoti i tavernës më të mirë në Seman. Gjithmonë i qeshur dhe me fytyrën e skuqur nga zjarri i kuzhinës. Kur pyet çfarë ka, ai përgjigjet gjithmonë njësoj: "Çfarë nuk ka. Ka iriq që ta dish ti me sa zor e zëmë, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.088Z

Pyjet në duart e barbarëve të natyrës, masakrohet Semani dhe Ardenica

Dora barbare mbi zonat pyjore të vendit nuk ka të ndalur teksa vijon shkatërrimi edhe në zonat turistike. Pika turistike e Ardenicës është një nga vendet më të bukura të natyres shqiptare por që kohët e fundit numëron dhjetra dhe qindra pisha më pak, të prera ilegalisht dhe papërgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.476Z

Semani, turizmi dhe kultura festohen në një ditë

Semani është zgjuar sot në festë. Që në orët e para të mëngjesit, Komuna Topojë që ka nën juridiksionin e saj dhe Semanin, është veshur me ngjyra festive për të kaluar një ditë të veçantë që përkon jo vetëm me çeljen e sezonit turistik, por dhe me ditën kulturore të kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.212Z

Ushtria niset drejt Darzezës, Semani e Vjosa kërcënojnë zonën

Niveli i Vjosës dhe Semani vazhdon të rritet dhe një ndër zonat më të kërcënuara është Darzeza në Fier. Për të shmangur së më shumë dëmet, ushtria do të vendosë thashë me rërë në këtë fshat. 40 efektivë të ushtrisë janë nisur në orët e mbrëmjes së të shtunës në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.391Z

Terhiqet Vjosa Semani permbyt banesa dhe toka

Banoret apelojne per ndihme. Ndotet uji i pijshem Ndersa lumi Vjosa eshte terhequr ne shtratin e tij dje ka vershuar Semani duke perpire banesa biznese dhe toka. Pergjate rrjedhes se lumit ne te gjithe gjatesine e tij qe pershkon rrethin e Fierit prurjet e medha kane permbytur siperfaqe te shumta to

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.862Z

Pas historisë në "News 24", vjehrri: Dhëndri gay, prandaj ma rreh vajzën

TIRANE-Dhëndri im gënjen, ai e ka rrahur vajzën time". Kështu ka pohuar për "Gazetën Shqiptare", Rexhep Noka, babai i I.Hoxhës, e cila pak ditë më parë u akuzua publikisht nga bashkëshorti i saj, Seman Hoxha për dhunë të vazhdueshme ndaj tij. Babai i I.Hoxhës rrëfen se e vërteta ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.344Z

Kryeministri Fatos Nano ka marrë pjesë sot në ceremoninë e zhvilluar në Seman të Fierit, me rastin e 60-vjetorit të krijimit të Batalionit Partizan Semani. Kryeministri Nano shoqërohej nÃ

Kryeministri Fatos Nano ka marrë pjesë sot në ceremoninë e zhvilluar në Seman të Fierit, me rastin e 60-vjetorit të krijimit të Batalionit Partizan Semani. Kryeministri Nano shoqërohej në këtë vizitë nga ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Arta Dade, ministri i Shtetit pran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama