Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.476Z

Dorëzohet Serbia

Cvetkoviç: Duhet të marrim pjesë në vendosjen e EULEX-it në Kosovë Pas shumë kundërshtimeve, Serbia duket se i është dorëzuar realitetit në Kosovë, duke ndryshuar qëndrimin e saj ndaj Misionit të Bashkimit Evropian, që së shpejti do të zëvendësojë atë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.331Z

Mielli, Serbia nis embargon

SHKODER - Serbia ka vendosur embargon e eksportit te dritherave, duke prishur dhjetera kontrata me tregtaret e veriut te Shqiperise. Lajmi eshte pohuar dhe nga drejtori i Doganes se Shkodres, Olsi Kabashi. Ai ka bere dje te ditur se "Serbia ka bllokuar furnizimin me drithera per te gjithe veriun e S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.691Z

Serbia, peng i radikalëve

Nga Express më 28 gusht 2011 në ora 20:05 Kryetari i Unionit Socialdemokrat (SDU), Zarko Korac ka thënë se Serbia nuk mund të jetë gjithmonë peng i radikalëve politikë të Mitrovicës dhe i kontrabanduesve të të dy anëve të kufirit. “Serbia duhet të inkurajojë serbët e Veri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.223Z

Serbia përkujtoi Gjinxhiç

Funerali i Gjingjiç Serbia përkujtoi dje 5-vjetorin e vrasjes së ish-kryeministrit Zoran Gjinxhiç Pesë vjet më parë, kryeministri i parë demokratik i Serbisë u qëllua për vdekje, ndërsa hynte në ndërtesën e kryeministrisë në Beog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.920Z

Serbia të dëshmohet

Presidenti i BE’së, Herman van Rompuy, kërkoi nga Serbia më shumë angazhim në dialog dhe zbatimin e marrëveshjeve. Ai tha se gjykimi i vendeve anëtare më 9 dhjetor rreth kandidaturës së Serbisë do të jetë rigoroz. Presidenti i Serbisë, Boris Tadic, paralajmëroi marrëveshje për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.603Z

Kosova, Serbia dhe BE

A mund të anëtarësohet Serbia në Bashkimin Europian pa e njohur pavarësinë e Kosovës dhe pa vendosur marrëdhënie normale bashkëpunimi me shtetin e ri? Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës besojnë se BEja do të kushtëzojë hyrjen e Serbisë në bllokun evropian me njohjen e Kosovës, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.763Z

Serbia klasifikohet negative

Gazeta ShqipBorxhet Agjencia e vlerësimit të borxhit Fitch njoftoi se cilësia e borxhit sovran të Serbisë është në përkeqësim, duke e deklaruar atë BB minus me perspektivë negative. Serbia besohet se po rrëshqet në krizë ekonomike dhe politike, pasi borxhi publik pritet të arrijë n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama