Rezultate te kerkimit per termin: +Serbine

Total: 3436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.568Z

Vetevendosja kundernegociatave me Serbine

PRISHTINE- Levizja Vetevendosje i kthehet menyres se saj te vjeter per shprehjen e qendrimeve te veta politike. Ne aksionin e saj me te ri kjo Levizje zgjodhi edhe ndertesen me te re qeveritare ate te ish-Rilindjes ne Prishtine. Aktivistet e Levizjes shprehen pakenaqesine e tyre kunder negociatave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.800Z

Mustafa Me Serbine bisedime teknike

Mustafaj tha se do te pranoje vetem bisedimet teknike me Serbine. Ai perjashtoi statusin dhe integritetin territorial si axhende te ketyre bisedimeve. Do te pranojme bisedime teknike me Serbine. Integriteti dhe Statusi nuk diskutohet me Serbine ashtu sikurse edhe pako Ahtisari e cila per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.381Z

Kompania izraelite padit Serbine

Nje kompani izraelite ka paditur shtetin serb duke kerkuar nje demshperblim prej 35 milione eurosh per prishje te paligjshme te nje kontrate. Kompania izraelite, e cila merret me shitjen e pamjeve te regjistruara nga satelitet spiune, akuzon Serbine se nuk ka respektuar marreveshjen e bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.075Z

Mbeshtesim marreveshjet me Serbine

brbrShtetet e Bashkuara te Amerikes nuk do te pranojne asnje pakt qe cenon sovranitetin e Kosoves Deklarata eshte bere nga sekretari amerikan Xhon Kerri gjate vizites se tij ne Prishtine Kerri tha se Uashingtoni mbeshtet dialogun me marreveshjet me Serbine dhe procesin integrues te Kosoves ne BEbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.578Z

Thaci Bashkepunimndershteteror jonegociata me Serbine

PRISHTINE- Kryeministri i Republikes se Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar te marten se nuk do te kete negociata me Serbine. Ai ka thene se me Serbine do te kete vetem bashkepunim ndershteteror. Sipas tij ne kete bashkepunim ndershteteror me Serbine do te kete bisedime per ceshtje teknike qe kane te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.622Z

FMN ndihmon Serbine

Fondi Monetar Nderkombetar ka miratuar nje kredi ne vlere prej 402.5 milione dollare euro per Serbine ne menyre qe ky vend te perballet me krizen financiare globale.Sipas FMN-se qeveria serbe do ta terheqe kredine vetem nese paraqitet nevoja, pasi aktualisht kjo eshte vetem nje mase paraprake.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.365Z

Sejdiu akuzon Serbine

Presidenti Sejdiu akuzoi Serbine se po kerkon te bllokoje proceset ne Kosove. Kritikat e tij vijne pas letres se presidentit serb, Boris Tadiç, derguar mekanizmave nderkombetare, ku thuhet se shqiptaret po provokojne konflikt me serbet.Ambasadorja çeke ne Kosove, Hrebickova, tha se Presidenca e B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama