Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.963Z

Digjet flamuri i Serbisë “midis Serbisë”

Një flamur i Serbisë është djegur mbrëmë gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në qendër të Novi Pazarit, para lokaleve të Kryqit të Kuq, persona të panjohur gjatë natës kanë hequr nga shtiza flamurin e Serbisë dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.724Z

VV Gjilan: Bojkotoni produktet e Serbisë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjilan, organizoi sot një aktivitet përmes të cilit u bëri thirrje qytetarëve që t’i bojkotojnë produktet e Serbisë. Disa nga parullat që u paraqitën në këtë aksion ishin: Bojkoto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.445Z

Arrestohet ish-ministrja e Serbisë

Ish-ministrja e Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, dhe drejtoreshë e Agjencisë për investime të juaja e promovim të eksportit të Serbisë, Jasna Matiq, është arrestuar sot, raportojnë mediet e Beogradit. Ajo dyshohet se ka keqp&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.876Z

Tadic: Kosova nuk është zemra e Serbisë

Kryetari i nderit i Partisë Demokratike dhe ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadic ka thënë se Kosova nuk është zemra e Serbisë, duke pohuar se beson që me serbët e veriut të Kosovës do të arrihet akordimi për implementimin e marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.479Z

Titizmi i ri prorus i Serbisë

Mendimi dominues në qarqet diplomatike, lidhur me politikën aktuale lavjerrëse të Serbisë mes BE dhe Rusisë, është se Serbia është si nusja me dy burra. Por kjo pozitë dyzuese është komprometuar aq shumë, saqë në Beograd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.248Z

NATO ia heq ndalesën ajrore Serbisë

KFOR-i sot ka hequr ndalesat që ka aplikuar në hapësirat ajrore të Serbisë, të vendosura në vitin 1999. Lajmi është dhënë nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë për media pas taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.221Z

Koshtunica: Kosova krahinë brenda Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike në Serbi Vojsllav Koshtunica ka deklaruar se ai do të pajtohet me platformën për Kosovën të Presidentit Tomisllav Nikoliq, nëse në të thuhet që Kosova të bëhet një “krahinë” në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama