Rezultate te kerkimit per termin: +Serbise

Total: 5834
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

Konuzin: Rusia, mbeshtetje Serbise

Ambasadori rus ne Beograd, Aleksander Konuzin ka deklaruar se Rusia do te vazhdoje te angazhohet kunder copetimit te Serbise. “Rusia do te jete perhere ne anen e Serbise, ndersa serbet mund te mbeshteten gjithmone ne ndihmen e Rusise”, ka pohuar Konuzin, gjate nje vizite ne Kragujevc.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.232Z

Gjermania presion Serbise per Kosoven

brbrAnetaresimi i Kosoves ne OKB eshte nje kusht qe Gjermania i ka vendosur Serbise per anetaresimin ne Bashkimin Europian Gazeta serbe Danas qe i referohet nje ligjvenesi te parlamentit gjerman nga koalicioni qeverises shkruan se Gjermania nuk do ta ratifikoje marreveshjen per anetaresimin e Serbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.722Z

Brukseli diskuton kandidaturen e Serbise

BRUKSEL- Ministrat e Jashtem te Bashkimit Evropian takohen sot ne Bruksel per te diskutuar arritjet e Serbise per marrjen e statusit te kandidatit evropian.Te marten shefat e 27 diplomacive evropiane do te sjellin vendimin qe do te miratohet me 1 mars nga kreret e shteteve dhe te qeverive.Qarqet dip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.566Z

Kosova reagon kunder Serbise

Qeveria e Kosoves i pergjigjet negativisht kerkeses se Serbise drejtuar Kombeve te Bashkuara per fillimin e zbatimit te 6-pikeshit. Raporti i Ban Ki Munit, sipas saj, nuk eshte i detyrueshem per Kosoven dhe dallon nga deklarata presidenciale e KS-se. Sipas lidershipit kosovar, dokumentet e vetme qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.847Z

145Monitorimi146 i Serbise

Nga Express me 18 nentor 2010 ne ora 2040 Vetem 12.4 perqind e serbeve i besojne presidentit Tadic ndersa kryeministrit Cvetkovic i besojne 2.9 perqind. Vetem 44 perqind e qytetareve serbe konsiderojne se BE eshte gje e mire per Serbine kurse 37.9 perqind e tyre mendojne se Mladic eshte patriot.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.139Z

Zgjedhjet e Serbise, Prishtina ne proteste

Levizja "Vetevendosje" zhvilloi dje pasdite ne Prishtine nje proteste, ku kerkoi te mos lejohen zgjedhjet e Serbise ne Kosove me 11 maj. "Ne sot po demonstrojme kunder zgjedhjeve te Serbise ne Kosove, te cilat kerkojne te legalizojne strukturat e saj dhe ne kete menyre do forcojne Serbine ne synimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.033Z

Shqiperia note proteste Serbise

brbrMinistria e Puneve te Jashtme e Shqiperise thirri serish ne nje takim Ambasadorin e Republikes se Serbise ne Tirane Miroljub Zaric per ti dorezuar noten e protestes se qeverise Shqiptare lidhur me ngjarjet ne Beograd Ne vijim po publikojme deklaraten e plote te Ministrise se Puneve te Jashtme Â

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama