Rezultate te kerkimit per termin: +Sergei +Rachmaninof

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.373Z

Pianisti Zamir Kaba në Akademinë e Arteve

Tiranë, 26 shkurt, NOA - Vazhdon stina koncertore e orkestrës së RTSH-së, e cila sot në mbrëmje sjell një koncert për piano dhe orkestër, me pjesëmarrjen e pianistit, Zamir Kaba. Në koncert do të interpretohen pjesë nga kompozitorët Pjetër Gaci Symfonic Dance Nr.1, Sergei Rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.499Z

RTSH sjell Rachmaninoff-in

Tiranë, 26 mars, Milena Selimi, NOA - Do të jetë sot në Akademinë e Arteve, pianistja Ana Kaçinari, e cila do interpretojë 4 pjesë të kompozitorit rus Sergei Rachmaninoff, dy prej tyre për herë të parë. Orkestrën e Radio-Televizionit Shqiptar do e drejtoj dirigjenti Eno Koço.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama