Rezultate te kerkimit per termin: +Sergej +Prokofiev

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.540Z

“Romeo dheZhuljeta” pasione dhimbje në TOKB

TIRANË- “Romeo dhe Zhuljeta” baleti me 3 akte me muzikë të Sergej Prokofiev është ngjitur premierë në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit. Përgatitjet për vënien në skenë të këtij baleti bazuar në kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.477Z

Romeo dhe Zhuljeta, historia e dashurisë në balet

18/03/2011  Për herë të parë u ngjit në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në vitin 1996. Atëherë ishte koreografi Agron Alia ai që solli për publikun shqiptar historinë e dashurisë së Romeos dhe Zhuljetës në balet. Këtë herë, historia do të rrëfehet sërish, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.928Z

Sllava, violonçelisti legjendarNga Dr. Sul GragjeviViolonçeilisti i famshëm rus, Mstislav Rostropoviç ose siç e thërriste shkurt Yehudi Menuhin, Sllava, lindi më 27 Mars 1927 në Baku të Azerbaixhanit. Ishte prej një familjeje ruse. Babai i tij ishte

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Sllava, violonçelisti legjendarNga Dr. Sul GragjeviViolonçeilisti i famshëm rus, Mstislav Rostropoviç ose siç e thërriste shkurt Yehudi Menuhin, Sllava, lindi më 27 Mars 1927 në Baku të Azerbaixh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama