Rezultate te kerkimit per termin: +Sfidat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.870Z

Sfidat e Presidentit te ri

Presidenti i ri amerikan eshte shprehur se sfidat me te cilat do te ballafaqohet jane te shumta dhe komplekse. Nder to si prioritet me i rendesishem mbetet zgjidhja e krizes se thelle ekonomike qe ka pllakosur Shtetet e Bashkuara. Nderkaq ne fushen e politikes se jashtme sfidat madhore mbeten lufter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.789Z

Beqaj prezantoi sfidat dhe prioritet

Ministri i Integrimeve Evropiane, Besim Beqaj, ka prezantuar para anëtarëve të Komisionit, angazhimet dhe sfidat që e presin këtë ministri, të sapoformuar. Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit për Integrime Evropiane, kryesuar nga Zylfije Hundozi, ministri për Integrime Evropiane, Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.352Z

Sfidat e Isa Mustafes

Kreu i sapozgjedhur i Lidhjes Demokratike te Kosoves ne nje lidhje direkte per emisionin Top Show ne Top Channel foli per sfidat qe e presin ate dhe partine qe ai kryeson qe nga e diela qe kaloi. Zoti Mustafa tha se ne nje afat kohor rekord prej 4 ditesh partia eshte konsoliduar dhe disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.269Z

Kola: Me pelqejne sfidat

Agustin Kola eshte trajner i ri i Tiranes. Ish-futbollisti bardheblu rikthehet ne pankinen ku me pare ka patur postin e zevendes trajnerit. Kola deklaron se do te perpiqet t`i jape skuadres karaketrin fitues ne kerkim te titullit kampion. Ai thote se paraardhesi Slishkoviç ka bere nje pune te mire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.362Z

Portofol me Zak Topuzin Sfidat e turizmit shqiptar

Rritja e standardeve dhe kapacitetet akomoduese janë sfidat që po përballet ende industria e turizimit në vend. Klasifikimi dhe certifikimi i hoteleve ende është në proces. Ndërsa mungesa e energjisë dhe rrugët në ndërtim, janë ato që iu ofrohen turistëve këtë verë. Çfarë poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.960Z

Sfidat e ekonomise

Fakulteti i Ekonomise celi ne Tirane nje konference shkencore qe ka ne qender studimin e sfidave dhe realitetit te ri ekonomik te krijuar ne periudhen pas krizes globale. Profesor Omer Stringa tha se eshte detyre e akademikeve te orientojne vendimmarrjen Eumlshte koha qe akademiket te stu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.163Z

Hyseni: Ja sfidat e Kosovës së pavarur

Uashington - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni ka mbajtur dje në Universitetin Amerikan të Kosovës AUK, një ligjëratë me temë: "The Challenges of Independence" (Sfidat e pavarësisë). Para një audience të madhe studentësh, ministri Hyseni foli për sfidat që Kos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama