Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbime +Sociale

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.194Z

Qendrat sociale fshehin aktivitetin

Abuzimi SHSSH publikon rezultatet e inspektimeve n disa qytete Qendrat sociale fshehin aktivitetin. Drejtori i Shrbimit Social Shtetror, Mihal Nao, tha dje se gjat inspektimeve t kryera n t gjith vendin, jan hasur raste t shkeljes s rregulloreve nga kto organizata, duke mos en disa raste transparen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.186Z

Kontrolli i qendrave sociale, Naço: Disa fshehin aktivitetin

Objekt i inspektimeve te vazhdueshme ne gjashte mujorin e pare te 2010, jane bere dhe organizatat jofitimprurese ne vend qe ofrojne sherbime sociale, per grupet ne nevoje. Gjate nje interviste per Alsat drejtori i Sherbimit Social Shteteror, Mihal Naco, u shpreh se ka patur dhe raste te shkeljes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Shërbimet sociale, ministri Ksera kritikon Ramën

Bashkitë skanë bërë asgjë për shërbime të reja sociale Ministri i Puns dhe shtjeve Sociale, Spiro Ksera, kritikon pushtetin vendor lidhur me mosfunksionimin si duhet t shrbimit social. Gjat seancs s djeshme dgjimore t zhvilluar n Komisionin e Puns dhe shtjeve Sociale, Kser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Jetimët, më shumë nevojë për shërbime sociale

Qendra pr Prgjegjsi t Barabarta n kuadrin e objektivit t prgjithshm t saj ka realizuar me mbshtetjen e UNICEF-it nj vlersim t nevojave pr shrbime sociale pr fmijt n nevoj. N kuadr t ktij projekti t zhvilluar gjat 2009-2010, u organizuan tryeza diskutimi n Shkodr, Lezh, Elbasan dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Emigrantt shqiptar rol n integrimin e vendit

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu vlersoi rolin e emigrantve shqiptar n nxitjen e integrimit t vendit n organizmat ndrkombtar. Sipas saj, emigrantt shqiptar jan integruar mir tashm n shoqrit e vendeve ku kan emigruar, duke treguar dhe kapacitetet e tyre n nivele t larta administrative e akadem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Milo: Shenjat e para pr manipulim

Kryetari i Partis Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka shprehur shqetsimin lidhur me nj manipulim t mundshm t zgjedhjeve t ardhshme nga kryeministri Sali berisha. Gjat nj konference pr shtyp, ai komentoi deklaratn e nj dite m par tnga zoti Berisha ku theksoi vendosmri pr fitoren e zgjedhjeve n vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.324Z

Qeveria krijon azile për lypësit

Ministri Ksera prezanton nismën në Konferencën Ndërministrore Kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore Nj nism e re e padiskutuar m par sht ndrmarr nga Ministria e Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta. Tashm, kjo ministri ka hartuar nj projekt dhe s bashku me t ka p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama