Rezultate te kerkimit per termin: +Shn +Pjetr

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Plazhi i Durrësit, dëmtohen rrugët e reja në zonat turistike

Rrugt e ndrtuara vitet e fundit jan dmtuar n mnyr t ndjeshme, jan kryesisht rrug q t drgojn n plazhet pr n sektorin “Rinia”, n Kallm dhe n at t Shn Pjetrit n Gjirin e Lalsit. Kto zona jan shum t frekuentuara nga pushues ditor dhe nga qytetar, t cilt udhtojn me dhjetra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Durrës, sezoni turistik "ngjall" tregtinë në Shën Pjetër

Sezoni i ri turistik duket se ka nisur rigjallrimin e tregtis n Shn Pjetr. Peshkimi sht nj tjetr sektor q po shijon frytet e ktij sezoni turistik n kt zon bregdetare. Prgjat aksit rrugor q t on n kt zon bregdetare, fermert po tregtojn n tezga prodhimet e tyre bujqsore. Sezoni tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Besimtarët festojnë Krishtlindjet, Papa Uron në shqip

Sot n Vatikan sht zhvilluar mesha m e rndsishme e vitit ajo e Krishtlindjes. Papa Benedikti ka uruar besimtart katolik n t gjith botn dhe ka prsritur urimin e tij n 65 gjuh t bots. “Gzuar per shum vjet Krishtlindjet!”, uroi Papa nga ballkoni i Baziliks gjith besimtart shqiptar me rastin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Nisin ndërtimet pa leje në Shën Pjetër

N zonn bregdetare t Shn Pjetrit kan filluar q t ndrtohen pa autorizimet prkatse kioska t ndryshme, t cilat do t prdoren pr t nxjerr fitime gjat sezonit veror. Drejtoria e Shrbimit Pyjor t Durrsit ka shprehur shqetsimin e saj se kto ndrtime jan duke dmtuar edhe kurorn e gjelbr t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.143Z

Çmimet dhe vendet më të frekuentuara në Durrës

Jeta në plazh, mes diellit, rërës, lokaleve dhe diskove. Ku mund të shkoni në ditët e nxehta të verës Bregdeti i Durrsit ka hyr tashm n ditt e tij m t bukura, jeta n plazh ka nisur t ket gjallri, kjo pasi vilat, pallatet dhe objektet e tjera me qera thuajse jan mbushur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.165Z

Durrës, gati për privatizim 505 mijë metra katrorë të ushtrisë

Pronat e ushtris n Durrs, pothuajse jan inventarizuar dhe jan gati pr privatizim. Jan me dhjetra objekte dhe troje, t cilat kan qen n inventarin e shrbimit t mbrojtjes q do t privatizohen. Sipas statistikave, jan godina t reparteve, batalioneve ushtarake dhe t komandave t vendit q do t fshihen nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama