Rezultate te kerkimit per termin: +Shrbimet

Total: 240
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Policia e Korçës masa të rrepta në qarkullim

Ardhja e emigrantve dhe shtimi i ndjeshm i numrit t mjeteve, ka detyruar policin e Kors t hartoj nj plan t detajuar masash, pr t disiplinuar trafikun dhe pr t parandaluar ngjarjet aksidentale. Sektori i Qarkullimit n Drejtorin e Policis, ka organizuar shrbimet e saj, t cilat pr kto dit festash do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Fëmijët e rrugës, tetë pikat ku punojnë të miturit në Tiranë

Jan t paktn 8 pika n kryeqytet, t cilat specialistt e fushs i njohin me emrin “zona t nxehta”, ku fmij t mitur jan t detyruar t punojn dhe q n nj mnyr apo n nj tjetr shfrytzohen nga t rriturit pr t prfituar nga puna e tyre. Kto pika jan kryesisht kryqzime rrugsh kryesor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kontrolli Parlamentar i Shërbimeve Informative, Siguria diskuton draftin

Komisioni i Siguris do t marr sot n shqyrtim projektligjin “Pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris”. Ky draft synon t prcaktoj shkalln e kontrollit parlamentar t shrbimeve informative t vendit. Ai prcakton prbrjen, kompetenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Aksidentohen dy policë, i zuri rrugën fuoristrada

Patrulla e policis ishte njoftuar pr nj plagosje me arm n Pez. T dmtuarit, jasht rrezikut pr jetn Tre punonjs policie jan aksidentuar me nj makin t shrbimit, teksa nxitonin pr t shkuar n nj vendngjarje, ku ishin njoftuar pr plagosje me arm. Ngjarja ka ndodhur dje pasdite te kthesa pr n fshatin Arba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.457Z

Spitalet thithin buxhet, por skanë staf dhe as salla operacioni

Studimi: Spitalet, në gjendje të mjerueshme Financohen pr t kryer operacione, pr t’u shrbyer flukseve t larta t pacientve dhe n fakt jo vetm q sallat jan t amortizuara, por s’kan as mjekt kirurg. Spitalet bashkiake dhe ato rajonale jan kthyer dhe po japin shrbime dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Shërbimet sociale, ministri Ksera kritikon Ramën

Bashkitë skanë bërë asgjë për shërbime të reja sociale Ministri i Puns dhe shtjeve Sociale, Spiro Ksera, kritikon pushtetin vendor lidhur me mosfunksionimin si duhet t shrbimit social. Gjat seancs s djeshme dgjimore t zhvilluar n Komisionin e Puns dhe shtjeve Sociale, Kser

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Shofert; gjoba t rnda

644 leje drejtimi jan pezulluar gjat tre mujorit t par t vitit 2008 n Tiran. Sipas nj njoftimi pr shtyp nga Drejtori e Policis s Qarkut t tirans, pr periudhn 1 janar 2008 deri m 22 Prill 2008 nga Komisioni i Shqyrtimit e Gjykimit t Kundravajteve Administrative jan marr 1941 vendime me vler 21 380 00

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama