Rezultate te kerkimit per termin: +Shanseve

Total: 2542
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.666Z

“BARAZIA E SHANSEVE”

“Shanset e barabarta” përdoret si terminologji e shkurtuar për përpjekjet që bëhen për të arritur barazinë e mundësive duke respektuar gjininë, përkatësinë etnike dhe paaftësinë. Në vite, autorë të ndryshëm kanë paraqitur argumente mbi mundësinë e ofrimit të shanseve të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.048Z

Sejdiu:Kosova,vendi i shanseve të barabarta

Presidenti, Fatmir Sejdiu, duke folur në seancën soleme në këtë ditë të shënuar deklaroi se Kosova është vendi i shanseve të barabarta për të gjithë qytetarët. Pakicat duhet ti trajtojmë pa dallim dhe të krijojmë kushte të barabarta për të gjithë", u shpreh Sejdiu. Në kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.550Z

Berisha: Rama, politikani i shanseve të humbura

Kryeministri Berisha në një konferencë për shtyp u shpreh se Rama do mbetet në histori si politikani i shanseve të humbura personale. Sipas tij Rama nuk është axhenda e Sali Berishës ndërsa theksoi se do ti shtrijë dorën grupit parlamentar të PS-së për të bashkëpunuar në interesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.229Z

Presidenca e shanseve të humbur

Nga Robert B. Zoellick   Kur presidenti Obama mori detyrën, ai donte të zhbënte atë që e quante shtrirjen e tepruar të Presidentit Bush në politikën e jashtme. Ai vendosi tërheqjen nga luftërat në Irak dhe në Afganistan, pavarësisht rreziqeve të shthurjes, dëshmitarë të të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.049Z

Pavarësia, Sejdiu: Kosova,vendi i shanseve të barabarta

Presidenti, Fatmir Sejdiu, duke folur në seancën soleme në këtë ditë të shënuar deklaroi se Kosova është vendi i shanseve të barabarta për të gjithë qytetarët. Pakicat duhet ti trajtojmë pa dallim dhe të krijojmë kushte të barabarta për të gjithë", u shpreh Sejdiu. Në këtë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.174Z

Inflacioni i shanseve të humbura

"Ngelëm tu humb shance mor burrë"! Kështu thoshte një qytetar i thjeshtë pranë një stacioni autobusi mëngjesin e të hënës në Tiranë. Qytetari i panjohur, me një nga gazetat më të lira në dorë, duket se e kishte fjalën për Shijakun dhe tërë ato që ndodhen në Zonën Zgjedhore 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Inflacioni i shanseve t humbura

"Ngelm tu humb shance mor burr"! Kshtu thoshte nj qytetar i thjesht pran nj stacioni autobusi mngjesin e t hns n Tiran. Qytetari i panjohur, me nj nga gazetat m t lira n dor, duket se e kishte fjaln pr Shijakun dhe tr ato q ndodhen n Zonn Zgjedhore 26 t dieln. N gjith kt rrmuj politike nuk ka sesi t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama