Rezultate te kerkimit per termin: +Sharia

Total: 137
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.393Z

Sharia nuk është Kushtetutë

Rreth 64 përqind e votuesve në referendumin për Kushtetutën e re në Egjipt e kanë mbështetur atë. Lajmin sapo e bëri të ditur komisioni i zgjedhjeve. Sipas BBC, gjatë votimeve me dy raunde- mbajtur më 15 dhe 22 dhjetor- ka fituar Kushtetuta e re, e mbështetur nga islamik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.111Z

Selim Muça: Më pëlqen më shumë Irani se është i vetmi vend ku zbatohet zyrtarisht Sharia

Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça, ka një preferencë të veçantë për Iranin, pasi aty zbatohet ligji mysliman i Sharias. Kështu bën të ditur agjencia iraniane e lajmeve, ABNA. Sipas saj, Selim Muça ka pasur një takim me atasheun kulturor të Iranit në Shqipëri. Muça tha se i r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.285Z

Kërcënimi për Jacobson: Kjo e pafe meriton dënimin nga sharia

Mediat italiane publikojnë dhe pjesë të përgjimeve të dy vëllezërve Imishti, njëri prej tyre konsiderohet nga policia dhe si truri i celulës terroriste. Në përgjimet telefonike është dhe kërcënimi ndaj ish ambasadores amerikane Tracy Ann Jacobson “Hebreja amerikane thotë se qev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.783Z

Indi, vajzat ndalohen të postojnëfoto në facebook, e ndalon Sharia

NEW DEHLI- Liderët e besimit mysliman në Indi ndalojnë vajzat të postojnë fotot e tyre në rrjetin social Facebook pasi është një sjellje që dhunon Sharia (ligjin islamik). Studiuesit Saif Abbas dhe Shaher Qazi pretendojnë se personat, sidom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.217Z

Egjipt, kushtetuta e re e vendit pro parimeve të sharia-s

KAJRO- Një komitet me 50 ekspertë, i ngarkuar për reformën legjislative, filloi sot votimin për projektkushtetutën e re të vendit, ku me mazhorancë të dukshme miratoi nenin 2 të kësaj projektkushtetute, sipas të cilit parimet e sharia-s (li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.217Z

Egjipt, Kushtetuta e re e vendit pro parimeve të Sharia-s

KAJRO- Një komitet me 50 ekspertë, i ngarkuar për reformën legjislative, filloi sot votimin për projektkushtetutën e re të vendit, ku me mazhorancë të dukshme miratoi nenin 2 të kësaj projektkushtetute, sipas të cilit parimet e sharia-s (li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.387Z

Njëra tinejxhere boshnjake ka vdekur, tjetra është zhdukur

Njëra nga dy tinejxherët boshnjake që ishin rekreutuar nga Shteti Islamik (ISIS), ka vdekur, derisa tjetra është zhdukur, thekson eksperti i Kombeve të Bashkuara, David Sharia. Sabina Selimoviq (15) dhe Samra Keshinoviq (16) po kërkohen nga familjet dhe shërb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama