Rezultate te kerkimit per termin: +Shefer

Total: 413
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Shefer ne Maqedoni

Pas Shqiperise Sekretari i pergjithshem i Natos Jap de Hop Shefer ka mberritur ne Maqedoni ku eshte takuar me presidentin ne largim Cervenkovski dhe kryeministrin Gruevski. "Duam ta shohim zgjidhjen e kontestit te emrit sa me shpejte te jete e mundur pasi integrimet euroatlantike jane receta e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.404Z

Shefer viziton sot Kosoven

Sekretari i pergjithshem i Aleances se Atlantikut te Veriut Shefer do te ndalet sot ne Kosove per te vizituar paqeruajtesit e NATO-s, si dhe per tu takuar me kreret politike te Kosoves. Vizita e Shefer behet ne kohen kur po diskutohet dislokimi i misionit EULEX ne gjithe Kosoven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.823Z

Shefer vizitë zyrtare në Maqedoni

Shkup -Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jap de Hop Shefer do të mbërrijë nesër në Maqedoni për një vizitë zyrtare, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë shtetëror dhe përfaqësuesit e partive politike. Në axhendën e bisedimeve, do të jetë procesi i integrimeve evroa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.084Z

NATO, sekretari Shefer shtrohet ne spital

Sekretari i pergjithshem i NATO-s, Jap de Hop Shefer eshte shtruar ne spital per te kryer nje nderhyrje kirurgjikale ne enet e gjakut. “Operacioni eshte mbyllur me sukses dhe sekretari i pergjithshem po pushon tashme”, thuhet ne nje deklarate zyrtare te selise se NATO-s. Shef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.146Z

Shefer: Trupat e NATO-s nuk reduktohen

Sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jap de Hop Shefer, konfirmoi ne Prishtine se NATO ka marre persiper te formoje Forcen e Sigurise se Kosoves. Pas vizites ne Kosove, Shefer tha se te gjitha vendet anetare te NATO-s, perfshi edhe ato qe nuk e kane njohur Kosoven e pavarur, do te mbajne trupat e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.825Z

Shefer mberrin sot ne Tirane

Mberrin sot ne Tirane sekretari i Pergjithshem i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, i cili do te marre pjese ne takimin e ministrave te Puneve te Jashtme te Komisionit te Partneritetit ne kuader te kryesimit nga Shqiperia te Kartes se Adriatikut A5. Shefer do t’i drejtohet me nje fjalim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.146Z

Shefer: Nuk do lejojmë ndarjen e Kosovës

• Kreu i Aleancës Veri-Atlantike, Jap De Hop Shefer ka deklaruar gatishmërinë e NATO-s për të mos lejuar në asnjë lloj mënyre ndarjen e Kosovës. Në një deklaratë dhënë nga Uashingtoni, Shefer tha se pjesa veriore e Kosovës quhet e tillë vetëm për shkak të pozicioni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama