Rezultate te kerkimit per termin: +Shen +Merise

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.109Z

Voskopoje, grabiten ikonat ne kishen e Shen Merise

Grabitet nje pjese e ikonostasit te kishes se Shen Merise ne Voskopoje. Persona ende te paidentifikuar prej policise lokale kane arritur te grabisin pjeset me te rendesishme te ikonostasit te kesaj kishe, te cilat mendohet se kane vlera te medha per nga rendesia e tyre kulturore dhe hist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.986Z

Papa i lutet Shen Merise pas vizites ne Shqiperi

e Hene 22 Shtator 20141659 pm brbrbrbrp classwp-caption-text Papa gjate lutjeveSSSAbrASSPapa Francesku ka zhvilluar te henen ne mengjes nje vizite private ne Baziliken e Shen Merise ku eshte lutur per suksesin e vizites se tij apostolike 1-ditore ne ShqiperiSSSAbrASSPas lutjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.925Z

Investimi ne rrjetin e ujesjellesit

p styletext-align justifyBanoret e Tiranes do te kene furnizim me te mire me uje Pas investimit ne rrjetin e Shen Merise i cili furnizon me uje 13 e kryeqytetit jane shmangur demtimet e herepashershme qe ndodhnin ne tubacione Kryetari i bashkise Erion Veliaj sqaroi se ndertimi i armaturave ne tubac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.228Z

Kisha e Laboves ne rrezik

brbrKjo eshte nje nga kishat me te vjetra qe i kushtohet Shen Merise ne Gjirokaster E ndertuar qe ne periudhen bizantine ne vitet 527-565 me kalimin e viteve kisha ka shfaqur probleme te theksuara ne qendrueshmerine statike Sipas specialisteve defekti kryesor qendron ne tamburin e Kupoles e cila me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.365Z

Gjysma e Tiranes pa uje

brbrNje avari e rende ka ndodhur ne linjen kryesore te Shen Merise e cila furnizon me uje disa prej zonave kryesore te qytetit te Tiranes Per shkak te ketij defekti do te kete kufizime te furnizimit me uje ne Komunen e Parisit zonen e Saukut Shkoze Qytetin Studenti Tiranen e Re Yzberisht etj Nderk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.528Z

Ikonostasi gjermanet ofruan 1 milione dollare

Besimtaret thirrje Institutit Te kthehen ikonat e ikonostasit. Gjermanet e kerkuan ikonostasin per 1 milion dollare ne vitin 1974. Mbishkrimet e perkthyera nga Theofan Popa per ndertuesit dhe kontribuesit. Skulptori Caridha Forma e pergatitjes dhe gdhendjes se drurit Ikonostasi pa ikona ne Kishen L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.535Z

Restaurohet muzeu Onufri dhe kisha e Shen Triadhes ne Berat vizitohen nga Rama

Transmetuar me 25062016 - 1140 Berat 25 qershor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama vizitoi ne Berat muzeun ikonografik Onufri i pershtatur ne ambientet e kishes Fjetja e Shen Merise ne kala pas restaurimit dhe rikonceptimit te mjediseve si dhe ambientet e ki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama