Rezultate te kerkimit per termin: +Shengen

Total: 4070
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.292Z

SHENGEN MBETET I MBYLLUR

Ato e prezantojnë veten gjithnjë si ishuj stabiliteti dhe sigurie – e megjithatë ende nuk po pranohen në hapësirën Shengen. Bullgaria dhe Rumania mbeten fëmijët e pashtruar të Europës. Ministrja e Jashtme dhe zëvendëskryeministrja bullgare, Ekaterina Zaharieva, e ka sjellë çësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Fshati i famshem Shengen

Ne fakt emri i perket nje fshati ne Luksemburg i cili ndodhet shume prane kufirit qe lidh disa vende evropiane. Atje rrjedh lumi Mozele i cili lidh Gjermanine dhe Francen. Ne fshat ndodhen nje moment me tre yje per nenshkruesit e pare te traktatit Shengen Holanda Belgjika dhe Luksemburgu qe te tre v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.286Z

Kodi per Kufirin Shengen

Flitet per rregulla por cilat jane ato Ja vendimi i PE-se dhe KE-se per levizjen ne BE Ja kur mund te na kthejne mbrapsht edhe ne kushtet e levizjes pa vize Nje vendim CE - nr. 562 / 2006 i Parlamentit Europian dhe i Keshillit te Europes ne 14 mars 2006 vendos nje kod komunitar rregullash mbi regj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

Arrestohet policimashtronte qytetarëtpër vizë Shengen

TIRANE- Një punonjës i repartit të forcave speciale në Tiranë është vënë në pranga, pasi dyshohet se në bashkëpunim me disa persona të tjerë mashtronte qytetarë të ndryshëm duke përfituar prej tyre 3 mije euro në këmbim të një vize Shengen. Burime zyrtare nga policia bëjnë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.107Z

Bullgaria pranohet pjesërisht në Shengen?

Nga Express më 18 shtator 2011 në ora 18:00 Është i mundshëm pranimi i pjesërishëm i Bullgarisë në zonën Shengen dhe atë në pjesën e hapësirës ajrore dhe detare, ka deklaruar kryetarja e parlamentit të Bullgarisë, Cecka Caceva. Sipas fjalëve të saj, shtetet anëtare të BE-së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.101Z

Me vize "Shengen", tani dhe ne Zvicer

Zvicra zyrtarisht i eshte bashkuar zones Shengen, duke larguar te gjitha kontrollet ne kufijte tokesore. Nga dita e djeshme, Zvicra eshte anetarja e re e zones Shengen, cka do te thote se pikat kufitare ne kufijte zvicerane me vendet e Bashkimit Evropian nuk ekzistojne me. Pasaportat nuk do te kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.166Z

Shengen Sarkozy kercenon serish

Pas përballimit “me sukses” të tragjedisë së Tuluzës, presidenti francez, njëkohësisht edhe kandidat për një mandat të dytë, Nikolas Sarkozy, iu rikthye fushatës elektorale. Njëkohësisht me rinisjen e fushat&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama