Rezultate te kerkimit per termin: +Sheshi

Total: 7600
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.834Z

Qyteti, sheshi, qytetari

Share Nga Edvin Kukunja   Trinomi Qyteti-Sheshi-Qytetari nga njëra anë dhe Arkitektura dhe Urbanistika nga ana tjetër. Lëmi është i madh dhe ka nevojë për një qasje të shëndoshë dhe të bazuar mbi njohuri dhe zgjidhje të mirëmenduara e që kanë kaluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.687Z

Sheshi Epruvetë

UDEIS STEFANI Sheshi, si gjeometri çliruese e arkitekturës urbane, u jep ngaherë frymëmarrje përdredhjeve enigmatike të rrugicave. Me funksion të dyfishtë, thellësisht të kundërt, ai i rishfaqet të huajit jo vetëm si shpresëdhënës për të gjetur rrugën e humbur, por, tinëzisht, ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.675Z

Sheshi i minuar i politikanëve kinezë

Sheshi Tiananmen ka përmasat e 70 fushave të futbollit dhe shihet si zemra politike e Kinës dhe vendi i ngjarjeve të mëdha historike ku një ditë mund të shënohet fundi i komunizmit Tiananmen Nga Dong Le, BBC Përplasja e makinës që vrau pesë njerëz dhe plagosi 38 të tjerë në shes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.739Z

Demtohet Sheshi i Flamurit

Demtohet Sheshi i Flamurit E merkure 27 Shkurt 2013 1511 p styletext-align justify Demtohet Sheshi i FlamuritPamja e sheshit te rikonceptuar te Flamurit ne Vlore gati tre muaj nga dita e inaugurimit pikerisht me rastin e 100-Vjetorit te Pavaresise paraqitet krejt ndryshe Investimi prej me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.821Z

Zvarritet sheshi

Ka më shumë se një muaj e gjysmë kur kanë filluar punimet për zgjerimin e rrugës në sheshin “Bill Clinton” në Prishtinë. Nga ajo kohë, eskevatorët jo çdo ditë dëgjohen se janë duke punuar. Njëra pjesë e rrugës vetëm është gërryer dhe ka vazhduar të mbetet e tillë. Ky int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.799Z

Sheshi Skënderbej kthehet në pedonale

Premtimi i kryebashkiakut: Do të shtojmë hapësirat e gjelbra Bashkia e Tiranës organizoi dje ditën e tretë pa makina, ku bulevardi Dëshmorët e Kombit është kthyer në pedonale dhe synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një ditë makinat e tyre, për ta çliruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.228Z

Hapet sot sheshi "Skënderbej"

Sot merr fund gangrena e trafikut në sheshin “Skëndërbej”. Përfundimisht sheshi do tu rikthehet qytetarëve dhe automjeteve duke siguruar një frymëmarrje të re për qarkullimin.   Skema se si do të realizohet lëvizja dhe vazhdi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama