Rezultate te kerkimit per termin: +Sheshit

Total: 6800
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.201Z

Matanë sheshit

Para pak kohësh, moderatori i famshëm televiziv, amerikani Glen Beck, i emisionit me emrin e vet në "Fox News Television", duke komentuar për Shqipërinë tha: "A është vërtet vend ky, apo e kemi sajuar ne mediat?!" I njohuri tjetër, John Bolton, iu përgjigj: "Jo është vend me shumicë my

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.963Z

Rilindja e sheshit Skenderbej

brbrShmangini levizjet drejt qendres se Tiranes Ne sheshin Skenderbej ka nisur puna per kthimin ne zone pedonale Punimet e Bashkise po kryhen ne dy pika te sheshit perreth Muzeut Kombetar dhe prane monumentit te Skenderbeut Kjo faze e punimeve do te zgjase nje vit dhe ne zonen e qendres eshte planif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.986Z

PROJEKTI I SHESHIT EUROPIAN

  PROJEKTI I SHESHIT EUROPIAN Konkurs per rindertimin e "Sheshit Skenderbej" Bashkia e Tiranes ka celur garen per projektinper qendren e kryeqytetit, Ne konkursin nderkombetar jane paraqitur6 studio arkitekturore te cilat kane pasur nga 20 minuta kohe per te parqitur projektet e tyre. Ne fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Mediokriteti monumental i sheshit

Do t ishte m e sakt po ta nisnim me konstatimin se ka dal n shesh n prmas monumentale pasioni mediokr pr nj shesh monumental. Madje, ky pohim, ashtu provokues, sht edhe m i ndershm, pikrisht pse prek n rrnjt ku e ka origjinn nguti i kryebashkiakut pr t rindrtuar sheshin “Sknderbej”. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.159Z

PASTRIMI I SHESHIT

Eqrem BASHA Ende nuk kishte aguar, por një kaltri e mekur varej në fund të rrugës si perde e rëndë, pas së cilës lëngonte drita e zbehtë. Edhe pse lindte një ditë tjetër, dukej sikur gjithçka vdiste. Vetëm konturet e petkut të ri e dallonin sheshin nga vdekja e përditshme - këpuc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.481Z

Restaurimi i sheshit Nene Tereza

brbrVizita historike qe Papa Francesku pritet te beje ne Tirane me 21 Shtator do te sjelle edhe rikonstruksionin e Sheshit Nene Tereza Sipas Institutit te Monumenteve te Kultures qe po merret me projektin nje nga detajet qe do te ndryshoje eshte heqja e shatervanit simbol i ketij sheshi Ne fakt ky s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.398Z

Konkurs për rehabilitimin e sheshit "Nënë Tereza"

Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës , kreu i bashkisë së Tiranës, Edi Rama dhe ambasadori italian në vendin tonë Saba D'Elia kanë prezentuar iniciativen së bashku për sheshin "Nënë Tereza" , e cila synon rehabilitimin e kësaj qendre. Shumë shpejt do të shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama