Rezultate te kerkimit per termin: +Shfaqen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.787Z

FOTO LAJM/ Shfaqen parulla greke në Himarë

Një ditë pas vizitës së eksponentëve të organizatës ekstremiste Agimi i Artë në jug të vendit kanë vijuar të qarkullojnë fotografi që tregojnë shënime në gjuhën greke të stampuara në rrugë. Raportohet se Himara po mbushet me parulla greqisht: Himara = Hellas./la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

Pesë filma shqiptarë shfaqen në Çeki

Java shqiptare Aktiviteti u organizua si një bashkëpunim mes arkivave të filmit Filmit shqiptar i kushtohet një javë e posaçme në çeki. Prej datës 27 janar, në kinemanë “Ponrepo” të Arkivit çek të Filmit po shfaqen pesë filma shqiptarë, mes të cilëve vetëm “Konc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.238Z

Filmat Ballkoni dhe Exit shfaqen në Prishtinë

Në kuadër të Festivalit të Filmit Frankofon, që mbahet më Prishtinë, të shtunën, më 21 nëntor, shfaqen edhe dy filma kosovarë të metrazhit të shkurtë. Prishtinasit do të kenë rast ta shohin filmin e parë të regjisores Blerta Zeqiri, "Exit", të realizuar në viti 2002 dhe filmin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.053Z

Kur në Shqipëri shfaqen amerikanët

Nga Orest Çipa Zhvillimet e fundit politike në vend e zhytën edhe më shumë shpresën për një bashkëpunim të mundshëm, frytëdhënës e të afërt të aktorëve politikë për Reformën në Drejtësi. Kohë e çuar dëm. Largësi e cila do lodhë, tkurrë e ngrysë edhe më shumë prits

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.678Z

Shfaqen ujqerit ne Kukes

UJK Kopete e ujqerve kane zbritur deri ne periferi te Kukesit duke vene ne rrezik jeten e banoreve. Nje prej kafsheve te egra madje ka tentuar te kaloje mes per mes autostrades Kukes-Morine ku eshte goditur nga nje makine. Por ndonese i ka mbijetuar perplasjes ujku eshte vrare nga gjahtaret per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.392Z

Shfaqen Neo-naziste ne Bremen

Skandal ne stadium, pas perfundimit te ndeshjes se fundit te Verder Bremenit, Gjermani. Disa tifoze shfaqen nje banderole me thirrje naziste, te cilet u ndaluan me vone nga policia. Kjo ngjarje solli reagime te ashpra ne Gjermani. Grupe radikale, te njohura si Neo-Naziste jane shfaqur neper stadiume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.210Z

Angelina Jolie dhe Brad Pitt shfaqen me kostume të njëjta

Dy aktoret më të njohur hollywoodian Angelina Jolie dhe Brad Pitt janë shfaqur gjatë mbrëmjes së djeshme në festën e zhvilluar në evenimentin e ndarjes së cmimeve Bafta, për te festuar suksesin e filmit “12 Years A Slave” ku i pranishëm ishte aktori 50 vjecar, i cili ka bër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama