Rezultate te kerkimit per termin: +Shfrytzimi

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

Bulqiz, debat pr kromin

Shfrytzimi i paligjshm i burimeve t kromit, shfrytzimi i puns s femijve dhe aksidentet e shumta, detyruan organet shtetrore n qarkun e Dibrs t krijojn nj task forc n qytetin e Bulqizs pr hetimin dhe zgjidhjen e shum problemeve. N kt takim prfaqsuesit e Inspektoriatit t Puns akuzuan ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.396Z

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve të Kulturës

Ndrsa trashgimia monumentale dhe historike n mbar botn celebrohet do 18 Prill n kryeqendrat e pasuris botrore me aktivitete t rndsishme kushtuar monumenteve t kulturs dhe mbrojtjes s tyre, edhe n Shqipri kujdesi pr monumentet e kulturs sht rritur nga institucionet e shtetit kto pes vitet e fundit. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Aeroporti i Kuksit: Nj dhurat apo nj bela...

Si nisi historia e ndrtimit t Aeroportit? Nj piste dheu e vogl sa pr te plotsuar krkesat e asaj kohe sht hapur gjate qeverisjes se Zogut rreth 7 km nga Kuksi ne drejtim te Peshkopis paralel me malin e Gjallics. Gjate periudhs komuniste kjo piste ka shrbyer si piste ushtarake pr qllime emergjente.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Trafikimi, Berisha: Situat e rnd

sht mbajtur sot n Tiran, nj konferenc pr trafikimin e fmijve. I pranishm n kt konferenc, kryeministri Berisha, tha se shifrat reale t trafikimit t fmijve nuk dihet ende, ndrsa ato zyrtare i ka konsideruar si jo t vrteta, pasi sipas Berishs, nuk paraqesin t dhna t sakta. Berisha theksoi se realiteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Rezervat minerare, biznesmenët austriakë, investime në Shqipëri

Biznesment austriak vlersojn reformat dhe zhvillimin ekonomik n Shqipri. Vlersimet e tyre u shprehn gjat nj takimi q zhvilluan dje me Kryeministrin Sali Berisha. Biznesment austriak, Alexander Krasner dhe Michael Mogilevsky, jan prfaqsues t kompanis Industrial Minerals, e cila e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.980Z

Fëmijët e rrugës, tetë pikat ku punojnë të miturit në Tiranë

Jan t paktn 8 pika n kryeqytet, t cilat specialistt e fushs i njohin me emrin “zona t nxehta”, ku fmij t mitur jan t detyruar t punojn dhe q n nj mnyr apo n nj tjetr shfrytzohen nga t rriturit pr t prfituar nga puna e tyre. Kto pika jan kryesisht kryqzime rrugsh kryesor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Berisha: Kapitull i ri në luftën kundër varfërisë

N takimin me Shoqatn e Komunave t Shqipris kryeministri krkoi bashkpunimin e ktyre t fundit, pr rrnjosjen e varfris n vend. Z. Berisha tha se qeveria kaprparime t mdha n kt drejtim n 4 vitet e fundit duke e zbritur n 11 pr qind nivelin e varfris nga 25 pr qind q llogaritej. Megjithat, tha kryeminist

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama