Rezultate te kerkimit per termin: +Shifrat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.714Z

Diabeti, përplasen shifrat

• Përplasen shifrat e Ministrisë së Shëndetësisë dhe OBSH-së për numrin e të prekurve nga diabeti.Nëse zyrtarisht në vendin tonë raportohen 30 mijë persona që vuajnë nga kjo sëmundje, Organizata Botërore e Shëndetësisë jep të tjera të dhëna. Sipas kësaj organizate,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.766Z

Shifrat e frikshme të dhunës

Rastet e shumta të vrasjeve, grabitjeve dhe dhunës gjatë javëve të fundit, kanë risjellë edhe një herë në vëmëndje përmasat e frikshme të krimit në Shqipëri. Në fakt, çdo verë krimi shpërthen më shumë se kurrë, për arsye të ndryshme. Por, kjo rritje e frikshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.764Z

Shifrat reale per punesimin

Shifrat reale per punesimin E shtune 30 Mars 2013 1414 Shifrat reale per punesiminDeklaratat e dy forcave me te medha politike per rritje te punesimit ne Shqiperi me disa mijera vende shihen nga ekspertet si te ekzagjeruara Zef Precin mendon se fokusimi i debateve politike te problemet social- e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.430Z

Ekspertet:Qeveria ka manipuluar shifrat

Qeveria mund te kete manipuluar shifrat qe tregojne parametrat ekonomike te vendit. Eksperte te financave dhe ekonomise, duke marre ne analize te dhenat, thone se kriza tashme ka prekur teresisht ekonomine. Problemi kryesor tashme qendron ne menaxhimin e efekteve negative, nderkohe qe e ardhmja do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.448Z

Beqja Bode genjen per shifrat e ekonomise

Partia Socialiste ka reaguar menjehere pas deklaratave te ministrit te financave Ridvan Bode ku ky i fundit i kerkonte opozites ti lexonte mire shifrat e ekonomise. Ne nje konference per shtyp deputeti i PS-se Ilir Beqja ka theksuar se ministri i financave duhet te tregoje te verteten per shifrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.066Z

Shifrat e buxheti 2012

Shifrat kryesore te buxhetit 2012Shpenzimet 396 9 mld lekeTe ardhurat 355.7 mld lekeDeficiti 41.1 mld lekeBorxhi 60 e PBB-se Perqindie e PBB-se per sektoret prioritareInfrastruktura e investimeve publike 55.2 Arsimi 2.8 Shendetesia 2.09 Bujqesia 0.49

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.837Z

Ekonomia fshihen shifrat

E enjte 13 Dhjetor 2012 1655 Edi Rama Pak ore pas publikimit te Censusit lideri opozites Edi Rama ka akuzuar qeverine se ka fshehur te dhenat per gjendjen reale te ekonomise. Gjate nje takimi me veterane e pensioniste te Tiranes kryesocialisti Rama deklaroi se mungesa e te dhenave per papunesine ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama