Rezultate te kerkimit per termin: +Shijak

Total: 2558
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.727Z

Berisha sot vizite ne Shijak

Kryeministri Berisha do te zhvilloj diten e sotme ne Shijak nje vizite ne kuader te disa inaugurimeve te rendesishme ne kete zone. Keshtu ne kete vizite Berisha do te bej edhe inaugurimin e rruges Shijak-Koxhase-Borake-Sukth-Superstrade. Pika e inagurimit do te behet ne fshatin Koxhase ne drejtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.838Z

Mbyllet Shijak TV

Televizionit "Shijak TV" i është ndërprerë transmetimi nga Autoriteti i Mediave Vizive. Pronari i këtij televizioni thotë se brenda 17 ditësh u gjobit me një shumë prej 1 200 000 dollarësh nga AMA dhe tani një përmbarues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.359Z

Përmbytje në Shijak situata e rënduar

Situatë emergjente në Shijak nga përmbytjet. Uji pas daljes nga shtrati të lumit Erzen ka kaluar katin e parë të banesave duke shkuar deri në 3 metra. Kryetari i bashkisë  së Shijakut deklaroi sot për Ora News se situata është shumë e rëndë. Ndërkohë janë dhjetëra banorë, mes ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.639Z

Aksioni në Shijak për trafik armësh (video)

Policia e Shqipërisë ka arrestuar 8 persona në Shijak nën dyshimin për trafikim të armëve dhe municioneve, që dyshohet se do dërgoheshin në Siri. Aksioni i policisë u zhvillua në bazën e trafikut të armëve të bandës, që ndodhej në Shijak. Përmes një video, dy ditë pas këtij o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.555Z

Përmbytjet në Shijak, banorët e Katund Sukthit në protestë

Banorët e fshatit Katund Sukth në Shijak po protestojnë pasi thonë se nuk kanë pasur asnjë ndihmë nga ana shtetërore. Kjo zonë është më e prekura nga vërshimet e ujrave të lumit Erzen i cili doli nga shtrati. Ata po protestojnë në hyrje të fshatit Askush nuk ka ardhur të na ndihm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.895Z

Shijak vidhet kasaforta e xhamise

Shijak 7 prill 2015 NOAal- Xhamia e Shijakut eshte vjedhur nga persona te paidentifikuarbr br Gjate dites se djeshme eshte konstatuar vjedhja e xhamise se qytetit Shijak ku persona te paidentifikuar kane thyer deren kryesore te xhamise dhe kane marre kasaforten ku ndodheshin nje shume prej 10 mije

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.425Z

Gjykata vendos hapjen e sinjalit për Shijak TV

31/03/2005  Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë ka urdhëruar ditën e djeshme hapjen e sinjalit të transmetimit për kanalin televiziv Shijak TV. Në këtë mënyrë, gjykata rrëzon vendimin e Këshillit Kombëtar të Radiotelevizioneve që ndërpriste transmetimet e TV Shijak, me pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama