Rezultate te kerkimit per termin: +Shkenc

Total: 3633
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.948Z

MASHT, shpalli “Shkencëtarin e vitit”

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) ka bërë shpalljen publike të shpërblimit vjetor për “Shkencëtarin e vitit” dhe “Shkencëtari i ri i vitit”. Shpërblimet këtë vit u ndanë për fusha t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.123Z

MAShT ndau çmimin “Shkencëtar i Vitit” dhe “Shkencëtar i Ri i Vitit”

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, z. Arsim Bajrami, në një ceremoni solemne ndau çmimin vjetor “Shkencëtar i vitit“ dhe “Shkencëtar i Ri i Vitit“ për vitin 2015. Këtë çmim, tashmë tradicional, MAShT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.488Z

Kosova dhe Maqedonia me marrëveshje për arsim dhe shkencë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës i Maqedonisë, Abdilaqim Ademi, kanë nënshkruar sot në Manastir “Programin e Bashkëpunimit ndërmjet Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.919Z

Kinë, gjiganti “Huawei” rekruton shkencëtarë evropianë

KINE-Kompania kineze e telekomunikacionit, “Huawei”, do të rekrutojë qindra shkencëtarë në Evropë për aktivitetin e saj ”Kërkim dhe Zhvillim”, kryesisht për teknologjinë e smartfonëve, njoftoi François Quentin, pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.016Z

Sonda evropiane zbret mbi Kometë, shkencëtarët: Moment historik

Pas 10 vitesh udhëtimi në hapsirë, sonda evropiane Philae u ul sot pasdite në komentën Comet 67P / Churyumov-Gerasimenko. Ky moment u cilësua si historik për shkencëtarët. Lajmi u konfirmua nga dhoma e kontrollit në Darmstadt, në Gjermani, ku sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.402Z

Irani var "vrasësin e shkencëtarit"

IRAN- 24 vjeçari Majid Jamali Fashi është varur sot, pasi akuzohej për vrasjen e një shkencëtari bërthamor në vitin 2010. Mediat iraniane të cilat bënë me dije lajmin thanë se 24-vjecari, mori dënimin kapital për vrasjen e profe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.169Z

Çmimi i arritjeve bënmultimilionerë 11 shkencëtarë

Njëmbëdhjetë shkencëtarë janë bërë multimilionerë, pas fituan çmimin "Për arritje shkencore".Secili nga ata do të marrë 3 milionë dollarë, dy herë më shumë se shuma që ofron çmimi "

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama