Rezultate te kerkimit per termin: +Shkences +Fatos +Beja

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.266Z

KMSH: Beja te anuloje ndalimin e shamive

Ndalimi i dy vajzave me shami ne Burrel qe te shkojne ne shkolle, solli dje reagimin e Komunitetit Mysliman te Shqiperise. Ai denoi ashper kete veprim duke perqendruar kritikat ndaj deklaratave te papergjegjshme sic i cilesoi te Ministrit te Arsimit Fatos Beja ne perkrahje te shkeljes se Kushtetutes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.518Z

Ministri Beja: Jo shami e mjekra ne shkolla

"Vajzat e mbuluara me shami apo me simbole te tjera fetare, nuk duhet te lejohen ne shkolla". Keshtu ka deklaruar ministri i Arsimit dhe Shkences Fatos Beja, duke dale zyrtarisht ne krah te institucioneve arsimore per mospranimin e ketyre te rinjve ne shkolla. Gjate nje vizite ne mjediset e shkolles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.534Z

Beja, dhurata dy nxenesve te nderuar me medalje

Ministri i Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja priti dje dy nxenes te talentuar, Aurora Kapo 7 vjec nga Durresi fituese e Festivalit Evropian per Femije dhe Drit Sokoli, 19 vjec nga Shkodra, fitues i Medaljes se Arte per shkollat e mesme per vitin 2008. Beja i dorezoi Medaljen e Arte nxenesit Drit Soko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.764Z

Ministri Beja: Suplementi i jep vlere

Suplementi i diplomave sipas sistemit te Bolonjes do te nise qe sot nga shperndarja. Te pakten kjo do te ndodhe nese ministri i arsimit dhe Shkences Fatos Beja do te mbaje fjalen e dhene disa dite me pare. Ai deklaroi te premten se "ne fillim te javes qe vjen do te cojme ne universitete, suplementin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.650Z

Ndryshimet, Pollo zv/kryeminister, Beja tek arsimi, Godo ne shendetesi

TIRANE - Kryeministri vendos te ndryshoje serish kabinetin e tij qeveritar duke futur dy emra te rinj. Pas kalimit te Gazmend Oketes ne postin e Ministrit te Mbrojtjes, zevendeskryeminister do te jete ministri aktual i Arsimit dhe Shkences, Genc Pollo. Ne vend te Pollos, portofolin e Arsimit e merr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.721Z

Diplomat, te henen suplementi

Luljeta Ndoka Suplementi i diplomave sipas sistemit te Bolonjes do te nise te henen nga shperndarja. Lajmin e ka bere te ditur Ministri i Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja. Ai ka deklaruar se diploma aktuale nuk do te ndryshoje, perpos faktit se ajo do te shoqerohet me nje suplement ku do te jene te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.687Z

Withers: Do te mbeshtesim arsimin shqiptar

Shtetet e Bashkuara te Amerikes do te mbeshtesin arsimin shqiptar. Ky ka qene ne thelb mesazhi i dhene dje nga Ambasadori i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, John L. Withers II, gjate takimit qe zhvilloi me Ministrin e Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja. Ambasadori Withers pergezoi Ministrin Beja per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama