Rezultate te kerkimit per termin: +Shkodra

Total: 9365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.962Z

Shkodra meriton solidaritetin me te larte

11-12-2010 / Nga Luan Myftiu Shpirtrat e medhenj i kalojne vuajtjet pa ze - Shiler Shkodra eshte legjenda shqiptare. Ajo eshte simbol i lirise i dashuriacutese i vellazeriacutemit. Shkodra eshte djep i artit kultures besimit papajtueshmerise me te keqen. Shkodra eshte etalon i miresiacutese. A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.596Z

Edhe Mimoza Shkodra braktis AKR

Mimoza Shkodra e cila ishte zgjedhur njëra nga nënkryetaret e AKR-së në Gjilan ka dhënë dorëheqje për shkak siç ka thënë ajo kamuflimeve, intrigave, dhe influencimeve të ndryshme nga një pjesë e kryesisë. AKR në Gjila

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.628Z

Shkodra nënshkruan me Sint-Niklaas

Nga Express më 01 korrik 2011 në ora 12:15 Skuadra belge Sint-Niklaas ka transferuar mesfushorin e talentuar Sdonjet Shkodra. Ky i fundit ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me klubit nga liga e dytë belge, me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera. “Sint-Niklaas tash ka hyrë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.440Z

Shkodra e vitit 1910, në Universitetin e Kolumbias

Shqipëria dhe Kosova e vitit 1910 në koleksionin privat të gazetarit gjerman Ernst Jäckh, ruhen në bibliotekën e Universitetit të Kolumbisë  Ato duhet të jenë nënë e bijë. Bija mban në dorë furkën teksa përpiqet të tjerrë lesh, një punë karakteristike kjo për gratë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.342Z

Elbasani, festival teatrosh, Shkodra me “lodra”!

Elbasani dhe teatri “Skampa” dhe miku im, Adonis Filipi, organizuan një aktivitet ndërkombëtar për teatrin, duke i rritur vlerat qytetit të tyre, duke organizuar aktivitete të cilat kanë një frymëmarrje më të gjerë se ajo kombëtare. Aktivitete të tilla i rrisin vlerat qytetit, ndik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.886Z

Shkodra në Jazz

 Festivali më 2-5 korrik Shkodra feston nga nesër deri më 5 korrik, disa net në jazz. Është edicioni i katër i festivalit të Jazz-it që organizohet nga shoqata kulturore “Rrok Jakaj” dhe “Optional Music International”. E reja e këtij edicioni është inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.439Z

Basha: Shkodra, tempull i Partisë Demokratike

23-vjetori i PD-së Në vazhdim të turit të tij në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur dje në Shkodër, në kuadër të 23-vjetorit të themelimit të degës së kësaj partie në këtë qytet. Në takim kanë marrë pjesë dhjetëra të rinj, ndërsa Basha, në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama